Konut kredisi hangi bankalardan alınacak? Merakla beklenen sorunun cevabı belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından 3 ayrı konut finansman paketini açıkladı. 0,89 konut desteğinden yararlanmak isteyenlerin en çok araştırdığı konu ise 'bu destekten kim faydalanabilir?’ oldu. Peki, 0,89 konut desteğini kimler alabilir? İşte detaylar...

Ekonomi 10.05.2022, 10:18
Konut kredisi hangi bankalardan alınacak? Merakla beklenen sorunun cevabı belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından konut destek finansman paketleri hakkında vatandaşlara müjde verdi.

İKİNCİ PAKETİN DETAYLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz ettiği paketlerin detayları yavaş yavaş belli oluyor. İkinci paket olan ve döviz, altın varlıklarının Türk lirasına dönüşümünü teşvik edecek "Genişletilmiş Konut Finansman Paketi" ile de kamu bankalarınca, birinci ve ikinci el konutları da kapsayacak biçimde, konut değerinin en az yüzde 50'si 1 Nisan 2022 tarihinden önce açılmış döviz tevdiat hesaplarının (DTH) yahut hurda altının Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına (TCMB) satımı ile karşılanması şartıyla, 2 milyon lira değerine kadar konutlar için 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,89 faizli konut kredisi sağlanacak.

Böylece, vatandaşların uygun maliyetli kredi imkanıyla konuta erişimlerinin yanında halihazırda yürütülen Liralaşma Stratejisi de desteklenmiş olacak.

HANGİ BANKALARDAN ALINACAK

0,89 konut finansman desteğinin hangi bankalarca sağlanacağına yönelik henüz bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!