banner2

İhtiyaç sahibi olan kişilere 45 bin liralık yardım + 5000 lira da ek ödeme: Şartsız karşılıksız başvuru yapanlara ödeme yapacak!

Devletten dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara müjde üzerine müjde geliyor. Başvuru yapanlar 45 bin TL geri ödemesiz yardım alacak. İşte, detaylar...

Ekonomi 22.03.2023, 17:12 22.03.2023, 17:29
Abone ol
İhtiyaç sahibi olan kişilere 45 bin liralık yardım + 5000 lira da ek ödeme: Şartsız karşılıksız başvuru yapanlara ödeme yapacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara müjde üzerine müjde geliyor. Eşya ihtiyacı olan vatandaşlar 45 bin TL geri ödemesiz yardım alabilecek. Peki eşya yardımı kimlere verilecek? Eşya yardımı başvuru şartları neler? İşte, detaylar...

DEVLETTEN VATANDAŞLARA EV VE EŞYA DESTEĞİ

Bakanlık, maddi sıkıntı yaşayan ve temel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlara prefabrik ev desteği, betonarme ev desteği, ev bakım onarım talidat yardımı gibi ödemeler yapıyor. 

100 BİN TL ÖDEME YAPILACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, betonarme ev desteği olarak 100 bin TL, prefabrik ev desteği olarak 200 bin TL, ev bakım onarım desteği olarak 40 bin TL ödeme yapacak. Eşya yardımına ihtiyacı olan vatandaşlara ise 5 bin TL ödeme yapılacak. 

EŞYA DESTEĞİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Devletten eşya yardımı almak için hane içinde kişi başına düşen gelirin asgar ücretin üçte birinden az olması gerekiyor. Bu şartı sağlayan herkes sadece başvuru yaparak 40 bin TL ev onarım tadilat ve 5 bin TL eşya yardımı alacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!