GSB 1017 işçi alımı başvurusu ne zaman 2022? Gençlik ve Spor Bakanlığı sürekli işçi alımı başvuruları nasıl yapılır?

GSB personel alım ilanı yayımladı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 1017 sürekli işçi alımı hakkında sosyal medyadan paylaşımda bulundu. Bin 17 işçi alımı başvurusu 8 Ağustos günü başlıyor ve başvurular ise İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Peki, GSB 1017 işçi alımı başvurusu ne zaman 2022? Gençlik ve Spor Bakanlığı sürekli işçi alımı başvuruları nasıl yapılır? İşte detaylar...

Ekonomi 05.08.2022, 10:43 05.08.2022, 11:13
Abone ol
GSB 1017 işçi alımı başvurusu ne zaman 2022? Gençlik ve Spor Bakanlığı sürekli işçi alımı başvuruları nasıl yapılır?

GSB personel alım başvurusu ve kura çekimi tarihi ne zaman? Gençlik ve Spor Bakanlığı 1017 sürekli işçi alımı yapıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, farklı pozisyonlarda gerçekleştirilecek personel alımına ilişkin duyuruyu paylaştı. Taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 1017 sürekli işçi alımı başvuru şartları ve başvuru ekranı ise ilan ile ilgilenenler tarafından ranıyor. Peki, GSB işçi alımı başvuru ve kura çekimi ne zaman?

GSB İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 1017 sürkli işçi alımı kapsamında 767 sürekli temizlik işçisi, 144 engelli sürekli temizlik işçisi, 106 eski hükümlü sürekli temizlik işçisi alınacak. İlana başvurular 8 - 12 Ağustos 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

GSB SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL, NEREYE YAPILACAK?

İşçi alımına başvuracaklar İŞKUR'un esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilebilecek. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilecek.

GSB PERSONEL ALIMI KURA ÇEKİMİ HANGİ TARİHTE?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü yapılacak. Kura çekim yeri Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yayımlanacak. Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilecek. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini takip edebilecek. Kura çekimi sonrası sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenecek tarihlerde sözlü sınava alınacak. Sözlü sınav yeri ve tarihleri (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!