banner2

Elektrik, su, doğalgaz faturalarında iade imkanı! Az önce duyuruldu: 5 ay boyunca geçerli 1.500 TL verilecek

Her evin en büyük gider kamelerinden biri olan elektrik, su, doğalgaz faturaları için müjdeli bir haber geldi. 5 ay boyunca ödenen faturaların bir kısmı iade edilecek.

Ekonomi 08.06.2023, 22:37 08.06.2023, 23:46
Abone ol
Elektrik, su, doğalgaz faturalarında iade imkanı! Az önce duyuruldu: 5 ay boyunca geçerli 1.500 TL verilecek

Elektrik, su, doğalgaz faturalarını mobil bankacılık üzerinden ödeyenler için Akbank resmi web sayfasından önemli bir duyuru yapılarak müşterilerine özel kampanyası müjdesi verildi. Kampanya kapsamında Faturalarını düzenli ödeyen müşterilerine 1500 iade ödemesi yapılacağını açıkladı. Vatandaşlar kampanyanın detaylarını merak etmeye başladı. Elektrik, su, doğalgaz fatura iadesi imkanından nasıl faydalanılır?

İŞTE KAMPANYA DETAYLARI

Kampanyadan 2 – 30 Mayıs 2023 tarihleri arasında Akbank Mobil’i indirip “Akbanklı olmak istiyorum” adımından ilerleyerek yalnızca ilk defa ve uzaktan müşterimi edinimi sürecini tamamlayan yeni müşterilerimiz ile Akbank Mobil uygulaması üzerinden, SMS ile veya Müşteri İletişim Merkezi’miz aracılığı ile bilgilendirme yapılan Akbanklılar yararlanabilir.

Kampanya 2 – 30 Mayıs 2023 tarihleri arasında vadesiz mevduat hesabından ya da Akbank kredi kartından (Axess, Wings veya Free) yeni verilecek otomatik fatura ödeme talimatları için geçerlidir. Belirtilen tarihler arasında otomatik fatura ödeme talimatı vermeyen müşterilerimiz sonraki aylar için otomatik fatura ödeme talimatına iade kampanyası kapsamında olmayacaklardır.

Bankamızdan otomatik olarak ödenen faturalar için aylık 300TL, 5 ay boyunca 1.500TL’ye kadar iade fırsatından yararlanabileceklerdir.

ÖDEME TARİHLERİ

Mayıs Ayında mobilden Akbanklı olup otomatik fatura ödeme talimatı vererek kampanya koşullarını sağlayan Akbanklılara,

- Mayıs Ayı içinde ödenen otomatik fatura talimatları için 1 Haziran’da

- Haziran Ayı içinde ödenen otomatik ödeme talimatları için 1 Temmuz’da

- Temmuz Ayı içerisinde ödenen fatura talimatları için ise 1 Ağustos’ta

- Ağustos Ayı içerisinde ödenen fatura talimatları için ise 1 Eylül’de

- Eylül Ayı içerisinde ödenen fatura talimatları için ise 1 Ekim’de iade yapılacaktır.

İadeler müşterilerimizin açık vadesiz TL hesaplarına yapılacaktır.

Vadesiz hesabı uygun olmayan / vadesiz hesap sahibi olmayan müşterilerimize iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

İlk ay fatura talimatı verip koşulları sağlayan ancak ilk ay faturası otomatik ödenemeyen müşterilerimiz için fatura talimatı iptal edilmediği sürece kampanya dönemi kapsamındaki sonraki aylarda da kontrol devam edecek.

Kredi kartından verilen fatura ödeme talimatının otomatik olarak ödenmesi durumunda iadeler yine vadesiz hesaba yapılacaktır.

İade yapılabilmesi için otomatik ödeme talimatının belirtilen dönemlerde kredi kartı veya vadesiz hesabından otomatik olarak ödenmesi gerekmektedir.

Verilen otomatik fatura ödeme talimatlarının iptal edilmesi durumunda kampanya kapsamında iade işlemi yapılmayacaktır.

Kampanya başlangıç tarihi öncesinde aktif olup, kampanya süresi içerisinde iptal edilerek tekrar verilen talimatlar ile kampanya dönemi öncesinde iptal edilmiş olup kampanya döneminde aktif edilen talimatlar kampanya kapsamında değildir.

Müşterilerimiz kampanya dışında farklı bir otomatik fatura ödeme talimatı kampanyasından yararlanamayacaktır.

Kredi kartı ile verilen fatura talimatlarında ekstre asgari borcunun son ödeme tarihine kadar hiç ödenmemesi veya kısmi ödenmesi durumunda, faturanın ödenme tarihinden son ödeme tarihine kadar fatura faiz oranı, son ödeme tarihinden borç kapanana kadar ödenmemiş asgari üzerinden gecikme faiz oranı ve asgari tutarı aşan kısım üzerinden fatura faiz oranı işletilir.

Kampanya ile ilgili detaylı bilgi almak ve danışmak için 444 25 25 Akbank Müşteri İletişim Merkezi ile irtibata geçilebilir.

Akbank T.A.Ş kampanyayı durdurma ve değiştirme hakkını saklı tutar ve bu kampanya başka kampanyalar ile birleştirilemez.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!