Devletten ihtiyaç sahiplerine 1100 TL'lik destek müjdesi! PTT'den alabilirsiniz

Devlet, zorunlu askerlik görevini icra eden er ve erbaşın ihtiyaç sahibi ailelerine iki ayda bir 550 TL ödüyer. Peki, bu destekten kimler yararlanabiliyor? İşte detaylar...

Ekonomi 23.05.2022, 10:29
Devletten ihtiyaç sahiplerine 1100 TL'lik destek müjdesi! PTT'den alabilirsiniz

Devlet, Türkiye'nin çeşitli noktalarında zorunlu askerlik görevini icra eden kişilere yardım ödemesi yapıyor. Er ve erbaş rütbesindeki kişilerin aileleri bu ödemeleri kendilerine özel otomatik açılan PTT hesaplarından 550 TL'lik ödemesini alıyor. Öte yandan muhtaç asker ailesi yardımında çocuklar için de ekstra 150 TL ödeniyor.

DESTEK ÖDEMESİNE NASIL BAŞVURULUR?

Asker aileleri para yardımına, askerin gelir testi ile muhtaç olduğu belirlenen eş, çocuk, anne, babası başvuruda bulunabiliyor. Bunun için sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvuruda bulunarak, gelir testi yaptırılması gerekiyor. Aile kişi başına düşen gelir tutarının asgari ücretin üçte birini geçmemesi gerekiyor.

ÖDEMELER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Ödemeler her ayın en geç 28’inde yatıyor. Destek ödemesine Haziran başvuran, bir sonraki ayın (Temmuz) 24’ünde destek ödemesini alıyor.

Lisans mezunu olan, uzun dönem askerlik yapan askerlerin ailelerine 12 ay, 6 ay kısa dönem askerlik yapanların ailelerine de 3 ay boyunca yardım ödemesi yapılıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!