banner2

Bu gece yarısı akaryakıta zam geliyor! İşte akaryakıtın zamlı fiyatı

Akaryakıt fiyatları aşağı yukarı yönlü hareket etmeye devam ediyor. Dün gece yarısı motorine gelen zammın ardından bu gece yarısı 1 lira 7 kuruşluk bir zam daha geliyor. Fiyat yükselişinin ardından motorinin litresi 25 lirayı geçecek.

Ekonomi 19.08.2022, 20:47 19.08.2022, 23:49
Abone ol
Bu gece yarısı akaryakıta zam geliyor! İşte akaryakıtın zamlı fiyatı

Rusya-Ukra savaşı nedeniyle petrol piyasasında yaşanan dalgalanma sebebiyle akaryakıt fiyatları da sürekli değişkenlik gösteriyor. Dün motorine 79 kuruş zam, benzine ise 83 kuruş indirim gelmişti. Fakat bu gece yarısı akaryakıta bir zam daha geliyor.

MOTORİNE BİR ZAM DAHA

Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre; motorinin litresi 1 lira 7 kuruş artacak. Gece yarısından itibaren geçerli olacak fiyat değişikliği, pompaya yansıyacak.

MOTORİN KAÇ LİRA OLACAK?

Zamdan sonra motorinin litresi İstanbul'da 25 lira 7 kuruşa, İzmir'de 25 lira 20 kuruşa, Ankara'da ise 25 lira 19 kuruşa çıkacak.

EPGİS'TEN FİYAT DEĞİŞİMLERİYLE İLGİLİ KARAR GELMİŞTİ

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!