Bitcoin dibe çakıldı! Uzmanlar kritik eşik için uyardı

Kripto paraların düşüş trendi bir türlü durdurulamıyor. Kasım ayında 69 bin dolar ile tarihi zirveyi gören Bitcoin bu tarihten sonra düşüş trendine girdi. Son 6 ayın en düşük değerine ulaşan Bitcoin bugün 35 bin 112 dolardan işlem görüyor.

Ekonomi 23.01.2022, 10:39 23.01.2022, 12:50
Abone ol
Bitcoin dibe çakıldı! Uzmanlar kritik eşik için uyardı

Kripto paralar 3 gündür büyük değer kayıplarına uğruyor. Perşembe gece saatlerinde başlayan satış dalgası bugün de etkisini sürdürüyor. 

DÜŞÜŞ TRENDİ SÜRÜYOR

En yüksek hacme sahip kripto paralardan olan Bitcoin, 43 bin 500 dolar ile perşembe gününün en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Zirveye ulaştıktan sonra satışların artması ile bugün 35 bin 112 dolara kadar düştü. 

KRİTİK EŞİK İÇİN UZMANLAR UYARDI

Cuma günü 38 bin dolar kritik rakamı aşağı yönlü ilerleten Bitcoin, bir sonraki kritik rakam olan 36 bin doların da altına geriledi. Kripto para uzmanları bu rakamın aynı kalması durumunda düşüş trendinin sürebileceğini bildirdi. 

BİTCOİN'E UKRAYNA-RUSYA DARBESİ 

Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan kriz kripto para birimlerini olumsuz etkiliyor. Son zamanlarda hisse senetleri ile kripto para birimleri arasında doğru orantılı bir seyir gözleniyor. 

Rusya'nın Ukrayna sınırına asker sevkiyatı bölgedeki askeri bir krizi tetiklerken, İngiltere ve ABD'nin karşıt duruş sergilemesi jeopolitik riski artırıyor. 

FED KARARI KRİPTO PARALARI YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR

Diğer yandan ABD Merkez Bankası'nın gelecek hafta alacağı faiz kararı da kripto para birimlerini doğrudan etkileyecek. 

EL SALVADOR CÜZDANINI BÜYÜTÜYOR

Türkiye'yi ziyarete gelen El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele'de Bitcoin'inin düşüşünü fırsat bilerek 15 milyon dolara 410 tane daha Bitcoin aldığını sosyal medya hesabından duyurdu. 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!