banner2

BDDK'dan cep telefonlarına taksit düzenlemesi! Vade sınırı değişti

Cep telefonu alımına yönelik tüketici kredilerinde vade sınırı 5 bin liradan 12 bin liraya çıktı. Cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerindeki vade sınırı, fiyatı 12 bin lira ve altında olan cep telefonları için 12 ay olacak.

Ekonomi 06.01.2023, 08:50 06.01.2023, 09:09
Abone ol
BDDK'dan cep telefonlarına taksit düzenlemesi! Vade sınırı değişti

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerinde vade sınırının belirlenmesinde dikkate alınan 5 bin liralık tutarı değiştirdi. BDDK'nın Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte değişiklik içeren Kurul kararı, kurumun internet sitesinde yayımlandı.

12 AY OLARAK BELİRLENDİ

Açıklanan yeni karara göre, "yenileme merkezi" veya "yetkili satıcı" niteliğinde olması kaydıyla yenilenmiş ürün niteliğinde olan cep telefonu alımlarında, kredi kartlarında taksitlendirme süresi herhangi bir tutar sınırı olmaksızın 12 ay olarak belirlendi.

VADE SINIRI DEĞİŞTİ

Öte yandan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerinde vade sınırının belirlenmesinde dikkate alınan 5 bin lira olan tutar 12 bin liraya çıkarıldı.

TELEFON 12 BİN LİRANIN ÜZERİNDEYSE SÜRE 3 AY

Bu kapsamda, cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerindeki vade sınırı, fiyatı 12 bin lira ve altında olan cep telefonları için 12 ay olacak. Söz konusu vade, 12 bin liranın üzerindeki cep telefonlarında ise 3 ay olarak uygulanacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!