Balon patlamak üzere! Ev ve araba alacaklara müjde! Türkiye'nin 1 numarası tarih verip duyurdu

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, vatandaşın cebini yakan ev ve araba fiyatlarına dair içleri ferahlatan bir açıklama yaptı. Memiş, önümüzdeki 3 aya dikkat çekti.

Ekonomi 26.05.2022, 14:32 26.05.2022, 15:24
Abone ol
Balon patlamak üzere! Ev ve araba alacaklara müjde! Türkiye'nin 1 numarası tarih verip duyurdu

Finansal piyasalara dair öngörülerini büyük oranda tutturmayı başaran İslam Memiş, bu kez ev ve araba fiyatlarını değerlendirdi. Açıklamasında önümüzdeki 3 aya dikkat çeken Memiş, fiyatların düşeceği tarihi açıkladı.

İslam Memiş'in konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

"Genel bir değerlendirme yapacağım. Önümüzdeki hafta neler olabilir, emtia ve döviz fiyatlarında artış devam eder mi? Dolar kuru 15:45 lira seviyesinden haftayı tamamladı. Dövizle ticaret yapıyorsanız Nisan ayında alım tarafını bitirmeniz gerekiyordu. Döviz kurlarının tamamında yukarı yönlü hareketlerin devam edeceğini düşünüyorum.

Özellikle haziran ve temmuz ayına dikkat çekmek istiyorum, yeni zirveler görmemiz muhtemel olacaktır.

Altın ve gümüş tarafında önümüzdeki 3 ay boyunca satan kaybeder. Baskıladı mı geriledi mi TL gelirin var nasıl olsa al. Dövizde dolara değil onun karşısında en çok değer kaybetmiş dövizleri alırım, ama satmam. Önümüzdeki 3 ay boyunca satan zarar edecek.

EV VE ARABA FİYATLARI DÜŞECEK

Bu fiyatlardan araba almam. Kim alsın ki bu fiyatlardan. Ev ve araç alacaklar bundan sonra nakit tarafına kayacak. Artık parası olanlar nakit pozisyonu alacak.

Para değersiz olduğunda mal çok değerli oluyordu. Şimdi tam ters bir rüzgarı bekleyebilirsiniz. Bu kez mal kıymetsiz olacak nakit kıymetli olacak. Dolayısıyla da yatırımcılar elindeki hazır paraları da nakite kaydıracağını bilin ona göre de tedbirinizi alın. Önümüzdeki 3 ay herkes nakite kayacak, nakit çok kıymetli olacak. Bu da ev ve araba fiyatlarını aşağıya çekecek. Sıfır araçları kastetmiyorum. 2. el otomobil fiyatları balon olduğu için zaten satın almıyor fiyatlar geriye gelecek. Mahalle aralarında 1 milyon liraya kadar olan evlerin fiyatları da düşmeyecek."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!