banner2

Bakanlık duyurdu! 12 ay boyunca elektrik faturaları ücretsiz! İşte o desteğin detayları...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam  ediyor. Bakanlık'tan yapılan açıklamaya göre belirli şartları taşıyan ailelere 12 ay boyunca aylık 260 TL elektrik tüketim desteği verilecek.

Ekonomi 10.05.2023, 10:26 14.05.2023, 14:39
Abone ol
Bakanlık duyurdu! 12 ay boyunca elektrik faturaları ücretsiz! İşte o desteğin detayları...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ailelere sosyal yardımda bulunarak kişilerin temel ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlıyor. Sosyal yardım ödemelerine tüm hızıyla devame den Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelere elektrik faturası desteği veriyor. Elektrik tüketim desteğinden yararlanabilmek için e-Devlet veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na (SYDV) başvurmak gerekiyor. Sosyal yardımlar en fazla 12 ay süreyle gerçekleştiriliyor. Başvurusu onaylanan vatandaşlara ödemeleri, banka hesaplarına veya PTT'den yapılıyor. 

KİMLER FAYDALANABİLİR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelere elektrik tüketim desteği ödemesi yapacağını açıkladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın elektrik tüketim desteğinden yaralanabilmek için e-Devlet veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na (SYDV) başvuru yapmak gerekiyor. Başvuru işlemlerinin tamamlayan ihtiyaç sahibi ailelere, onay almaları durumunda kısa bir süre sonra elektrik tüketim desteği alıyor.

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ NE KADAR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafında hazırlanan elektrik tüketim desteği tutarı, ailede yaşayan kişi sayısına göre değişiyor.

  • Tek kişilik aileler için 130,09 TL,
  • Üç kişilik aileler için 173,46 TL,
  • Dört kişilik ailelere 216,46 TL için,
  • Beş kişi ve üzeri ailelere de 260,19 TL

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!