banner2

Bakan Kurum'dan İstanbullulara konut müjdesi: 10 binlerce yeni konut yapılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. İstanbullulara konut müjdesi veren Bakan Kurum, 81 ilde olduğu gibi İstanbul'da da on binlerce yeni konut kazandırılacağını ifade etti.

Ekonomi 05.08.2022, 23:14
Abone ol
Bakan Kurum'dan İstanbullulara konut müjdesi: 10 binlerce yeni konut yapılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Silivri'de düzenlenen Millet Bahçesi İlk Fidan Dikim Töreni'ne katıldı. Sosyal konut projeleriyle ilgili açıklamada bulunan Bakan Kurum, "Türkiye'nin en büyük ve en kapsamlı sosyal konut hamlesini de başlattık. İnşallah eylül ayında Sayın Cumhurbaşkanımız milletimize bu projemizi müjdeleyecek ve 81 ilimizde olduğu gibi İstanbul'umuza da yeni 10 binlerce konut kazandıracağız" dedi.

BAHAR ŞENLİĞİNİ SİLİVRİ'DE BAŞLATACAĞIZ 

Büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa etmeye devam edeceklerini vurgulayan Kurum, "Biz bu heyecanla yeni rüyalara uzanan ağaçları inşallah yeşerteceğiz ve ilk fidanlarımızı burada toprakla buluşturacağız. Silivri'den istikbale ulaşan ağaçlar yetiştirmek için de onlara gözümüz gibi bakacağız. Silivri'mizi daha da güzelleştireceğiz. Biz Millet Bahçelerimizi sıradan bir bahçe olarak değil aksine tüm atalarımızın doğaya bakış açısını, simgesini görerek, bu anlayışla bahçe kültürümüzün bir işareti olarak görüyoruz. Biz en geç nisan sonu bahçemizi bitireceğiz ve büyük bir şenlikle Silivri'de vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bir bahar şenliğini Silivri'de başlatacağız" ifadelerini kullandı.

Kurum sözlerine şöyle devam etti:

"3,5 yıldır görev yapıyorsunuz ve yapmış olduğunuz görev süreci içerisinde aziz milletimize, aziz İstanbullulara birçok sözler verdiniz. Konutlar, kentsel dönüşüm, yeşil alan dediniz ama bugün baktığınızda karneniz kocaman bir sıfır. Biz ne yaptık; 46 millet bahçemizin 13'ünü tamamlayarak milletimizin, İstanbullumuzun hizmetine armağan ettik. Kararlıyız, Allah'ın izniyle 18 milyon metrekarelik 46 millet bahçemizi de tamamladığımızda İstanbul'umuzda yaşayan her bir kardeşimize ilave en az 1 metrekare yeşil alan daha kazandırmış olacağız"

YENİ 10 BİNLERCE KONUT KAZANDIRACAĞIZ

Türkiye'nin en büyük ve en kapsamlı sosyal konut hamlesini de başlattıklarını belirten Kurum, "İnşallah eylül ayında Sayın Cumhurbaşkanımız milletimize bu projemizi müjdeleyecek ve 81 ilimizde olduğu gibi İstanbul'umuza da yeni 10 binlerce konut kazandıracağız. Vatandaşlarımız büyük bir heyecan içinde bu projemizi bekliyorlar. Biz de TOKİ başkanlığımız, bakanlığımız, tüm ekibimizle birlikte gece gündüz gayret edip Silivri'mizin yine bu çerçevede emeklilerini, engelli kardeşlerimizi ve özellikle de gençlerimizi, yeni evli kardeşlerimizi bu kampanyadan en güzel şekilde faydalandıracağız" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!