banner2

Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi: Milli Elektrikli Tren çok yakında raylarda

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, saatte 160 kilometre hıza uygun "milli elektrikli tren'' ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ''Milli Elektrikli Tren çok yakında raylarda!'' dedi.

Ekonomi 05.10.2022, 18:10 05.10.2022, 18:10
Abone ol

Geçtiğimiz ay Almanya'nın başkenti Berlin'de başlayan demir yolları ulaşım teknolojileri fuarı InnoTrans 2022'ye katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, fuarda bakanlık standının açılışını gerçekleştirmişti. 

Karaismailoğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada Türkiye'de 4 bin 500 kilometre demir yolu inşaatının sürdüğünü ve bunun artarak devam edeceğini dile getirmişti. 

'TASARIM ÇALIŞMALARI BİTMEK ÜZERE'

Saatte 160 kilometre hıza uygun 'milli elektrikli trenlerin" seri üretimine başlandığını aktaran Karaismailoğlu, şunları kaydetti: 

Test süreci 10 bin kilometreyi aştı. Önümüzdeki aylarda sertifikasını da alarak inşallah yolcu taşımaya başlamayı hedeflemekteyiz. Ardından ikinci, üçüncü setler zaten bantta çalışmaları devam ediyor. Onun devamı 225 kilometrelik hıza sahip yine milli elektrikli trenimizin de şu an tasarım çalışmaları bitmek üzere. Orada da önemli ilerleme var. Bunun dışında 250 kilometre ve üzeri hızlara sahip trenleri yine Türkiye'de üretmek üzere de organizasyon ve tasarım çalışmalarımız bir taraftan devam ediyor

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: MİLLİ ELEKTRİKLİ TREN ÇOK YAKINDA RAYLARDA

Bakan Karaismailoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda müjdeyi verdi. Kraismailoğlu, '' Yerli Milli üretim. Milli Elektrikli Tren çok yakında raylarda!'' dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!