banner2

Bakan Elvan’dan enflasyon vurgulu sürpriz asgari ücret açıklaması

Tüm vatandaşların 2022 yılı yaklaşırken en çok merak ettiği konu asgari ücretin ne kadar olacağı. Kulislerden elde edilen bilgilere göre, net ücreti 4 bin TL yapmanın formülü aranıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceklerini belirterek, asgari ücrette gerekli hassasiyetin gösterileceğini söyledi.

Ekonomi 04.11.2021, 19:24 04.11.2021, 20:45
Abone ol
Bakan Elvan’dan enflasyon vurgulu sürpriz asgari ücret açıklaması

2022 Asgari ücret görüşmeleri heyecanla beklenirken, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, katıldığı Türkiye 2023 Zirvesi ve Para Sohbetleri'nde ekonomi gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

“2021'İ BÜYÜME İLE KAPATACAĞIZ”

Yılın ikinci yarısına ilişkin öncü göstergelerin, ılımlı bir yurt içi talebe ve güçlü bir ihracata işaret ettiğinin altını çizen Bakan Elvan, “2021'i yüzde 9'un üzerinde bir büyümeyle kapatmayı öngörüyoruz. Muhtemelen çift haneli bir rakamla da kapatabileceğimizi düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“ASGARİ ÜCRETTE GEREKLİ HASSASİYET GÖSTERİLECEK”

Elvan, her yıl olduğu gibi bu yıl da merakla beklenen asgari ücret hakkında da konuştu.

Vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceklerini söyleyen Elvan, “Cumhurbaşkanımızın en hassas olduğu hususlardan biri vatandaşımızın enflasyona ezdirilmemesi. Asgari ücret başta olmak üzere bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğiz. Enflasyonla mücadelede vergi indirimleri ve fiyat ayarlamalarıyla 125 milyar liralık kamu gelirinden vazgeçtik.” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!