banner2

Araç sahipleri merakla bekliyor! Benzin ve motorine zam gelecek mi?

Benzin ve motorin fiyatları 24 Aralık 2022 Cumartesi günü araç sahiplerinin gündeminde yer alıyor. Son dönemde peş peşe gelen indirim ve zam haberleri merak konusu oldu. Küresel piyasalarda yaşanan dalgalanma Brent petrol fiyatlarında yükselişe neden oluyor.

Ekonomi 25.12.2022, 11:17
Abone ol
Araç sahipleri merakla bekliyor! Benzin ve motorine zam gelecek mi?

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarındaki inişli çıkışlı seyir devam ediyor .ABD'de çıkan kar fırtınası ve Rusya'ya uygulanan tavan fiyat petrol piyasalarında fiyatlanmaları zorlaştırırken yurt içi piyasalarda akaryakıt fiyatlarında değişim yaşanıyor... Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanma ve özellikle yükseliş trendleri Türkiye'deki benzin ve motorin fiyatlarını direkt etkiliyor. 76 dolar seviyelerinde işlem gören Brent petrol 80 doları geçince akaryakıt fiyatlarına yine zam geldi. Benzin litre fiyatı zamlandı, zamlar pompaya hemen yansıdı. İzmir İstanbul ve Ankara'da benzin ve motorin fiyatları güncellendi. 24 Aralık Cuma benzin, motorin ve LPG litre fiyatları.

23 Aralık gece yarısından itibaren benzin fiyatlarına 70 kuruş zam yapıldı. Fiyat güncellemesi pompa fiyatlarına yansıtıldı.

İSTANBUL GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ 24 ARALIK CUMARTESİ

İstanbul Anadolu Yakası'nda bir litre benzin fiyatı: 18.63 TL
İstanbul motorin litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 22.08 TL
İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 9.75 TL

ANKARA BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Ankara'da benzin litre fiyatı 18.83 TL
Ankara'da motorin litre fiyatı 22.23 TL
Ankara'da LPG litre fiyatı 11.37 TL

İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

İzmir'de benzin litre fiyatı 18.81 TL
İzmir'de motorin litre fiyatı 22.32 TL
İzmir'de LPG litre fiyatı 11,04TL

Öte yandan Class petrol ise güncel akaryakıt fiyatları üzerinden bir miktar indirim yaptı ve benzini 18.88 lira, motorini 20.68 liradan ve LPG'yi ise 10,92 liradan satmaya başladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!