banner2

Ankara-İstanbul arası YHT seferleri başladı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-İstanbul hattında 10 Temmuz itibarıyla ekspres yüksek hızlı tren (YHT) seferlerinin başlayacağını belirterek, "Bu tren sadece Eskişehir ve İstanbul-Pendik'te duracak. Ekspres YHT ile yaklaşık 25 dakikalık bir zaman kazanılacak." dedi.

Ekonomi 10.07.2021, 08:51 10.07.2021, 08:54
Abone ol
Ankara-İstanbul arası YHT seferleri başladı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-İstanbul hattında 10 Temmuz itibarıyla ekspres yüksek hızlı tren (YHT) seferlerinin başlayacağını belirterek, "Bu tren sadece Eskişehir ve İstanbul-Pendik'te duracak. Ekspres YHT ile yaklaşık 25 dakikalık bir zaman kazanılacak." demişti.

25 dakika daha kısa sürecek

Ankara-İstanbul hattında Ekspres YHT seferleri başladı. Ekspres seferlerde tren sadece Eskişehir ve Pendik'te duracak. Böylelikle 25 dakika daha kısa sürecek.

12 Temmuz'dan sonra hizmete başlayacak

28 Mart 2020'den itibaren seferlerine ara verilen ana hat trenlerinin ilk etapta 12 Temmuz'dan sonra hizmete başlayacağını söyleyen Karaismailoğlu, bu kapsamda Doğu Ekspresi, Güney Ekspresi, Van Gölü Ekspresi, 4 Eylül Mavi, Pamukkale Ekspresi, Ankara Ekspresi, Fırat Ekspresi, Erciyes Ekspresi, Ege Ekspresi, Konya Mavi, İzmir Mavi, Göller Ekspresi'nin işletileceğini bildirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!