Altın bu sefer patlayacak! İslam Memiş Temmuz ayını işaret edip duyurdu

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, finansal değerlendirmelerde bulundu. Altının Temmuz ayında 1200 TL seviyesini göreceği tahmininde bulunan Memiş, yatırımcıya tavsiyeler verdi.

Ekonomi 18.05.2022, 12:19
Altın bu sefer patlayacak! İslam Memiş Temmuz ayını işaret edip duyurdu

Gram altın yeni işlem gününde 931 TL seviyesinden işlem görürken Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, finansal verileri değerlendirdi.

İslam Memiş, altın ve doların yönüne dair şu açıklamalarda bulundu:

"Özellikle temmuz ayında 1200 lira seviyesi, yıl sonuna kadar da 1450 lira seviyesi öngörümde de değişiklik yok. Bunu da hem ons altın hem de dolar/TL kurunda yaşanabilecek gelişmelere bağlıyorum. Yine temmuz aylarında döviz kurlarında yukarı yönlü atakların gelmesi muhtemel bir sonuç olacaktır. O yüzden emtia fiyatlarında yaşanabilecek geri çekilmeler yatırımcılara fırsat sunacak"

"EKRANDA GÖRÜNEN RAKAMLAR FİZİKİ TARAFTA YOK"

Dolar/TL'de yaşanan yükselişin gram altını zorladığını ifade eden Memiş, gram altında direnç seviyesinin kırılacağının sinyalini verdi.
Gram altın için uyarıda bulunan Memiş, "Ekranda gördüğünüz rakamlar fiziki tarafta olmadığını ve banka alım satımlarında makas aralığının çok geniş olduğunu ifade etmiştim."

"KUR ENİNDE SONUNDA PATLAYACAK"

Kur tarafındaki yükselişlere değinen Memiş, doların uzun bir süre baskı altında kaldığını ve bundan dolayı dolarda patlamaya olacağını ifade edere şunları kaydetti:

" Dolar 14.70 lira seviyesinde uzun süre baskılandı, Sabitlenen bir kur var, ama bu kur böyle durmayacak eninde sonunda patlayacak dedim. 15,60 lira seviyelerin dün akşam gördü. 16.40 lira seviyesi var yukarıda. Haziran ayı senaryosunu anlatan bir video paylaşmıştım. Nisan ayında şöyle bir düşüncem vardı. Haziran'a kadar kur tarafını açık bırakacaklar, haziranda yeni bir paket açıklanacak ve burada 16.40 lira seviyesinden yeniden bir baskılama yapılacak. Haziran ayına geldiğimizde kısa vadeli, haftalık ve aylık baskılama yapılacak."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!