AK Partili isimden milyonlarca EYT'liye müjdeli haber: 'Paylaşacağız' deyip tarih verdi

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, 'EYT’li kardeşlerimizin durumu çalışma programımızın içerisinde yer alıyor. İnşallah 2022 yılı içerisinde EYT’lilerle ilgili ne yapacağımızın müjdesini, Çalışma Bakanımızla (Vedat Bilgin) beraber paylaşacağız' şeklinde açıklama yaptı.

Ekonomi 18.01.2022, 09:29
AK Partili isimden milyonlarca EYT'liye müjdeli haber: 'Paylaşacağız' deyip tarih verdi

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, dün akşam katıldığı bir televizyon programında Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda açıklamalarda bulundu.

'2002 ÖNCESİ YASAYA DAYANIYOR'

EYT'lilerin içinde bulunduğu durumun 2002 yılının öncesi yasaya dayandığını belirten Emin Akbaşoğlu, şu ifadeleri kullandı; "EYT diye kavramsallaştırılan bir yapılanma söz konusu. Bunun özü, AK Parti iktidarından önceye denk geliyor, 2002 senesi. Hem prim hem de yaşınızı doldurmanız ile beraber emekli olabilme hakkının size verildiği 1999 yılına ait bir kanuni düzenleme mevcut. Bugün de geçerliliği devam ediyor."

'PRİMİMİ DOLDURDUM EMEKLİ OLAYIM ŞEKLİNDE YAKLAŞIM ORTAYA KOYUYORLAR'

Açıklamalarına devam eden Akbaşoğlu, "EYT yapılanmasında olan değerli kardeşlerimiz bu konuda bir yaklaşım sergileyerek daha önceki düzenlemelere göre kendilerine yaşın isabet ettiğini daha fazla çalışarak emekli olabileceğini ifade ederek, ben primimi doldurup şu yaşa geldikten sonra emekli olabileyim şeklinde yaklaşımlarını ortaya koyuyorlar." ifadelerini kullandı.

'2022 YILI İÇERİSİNDE PAYLAŞACAĞIZ'

EYTliler ilgili bir de müjde veren Akbaşoğlu, "Biz toplumun bütün kesimlerinin taleplerini dinleyen ve onlara çözüm üreten bir durumdayız. AK Parti olarak biz bir sıralama ilan ettik. Bu sıralama çerçevesinde tüm bu sorunların çözüme kavuşacağını belirtmek isteriz. EYT'li kardeşlerimizin durumu çalışma programımızın içerisinde yer alıyor. İnşallah 2022 yılı içerisinde EYT'lilerle ilgili de ne yapacağımızın müjdesini, Çalışma Bakanımızla beraber paylaşacağız." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!