banner2

26 Mayıs Cuma benzin fiyatları: İstanbul, Ankara, İzmir benzin fiyatı ne kadar? Benzin litre kaç TL?

İstanbul, Ankara, İzmir benzin fiyatı ne kadar? Benzin litre kaç TL? Otomobil sürücüleri akaryakıt fiyatlarını araştırıyor. Brent petrol fiyatlarının ana etken olduğu akaryakıt fiyatları günlük olarak değişebiliyor. İşte güncel benzin fiyatları...

Ekonomi 26.05.2023, 10:37 27.05.2023, 09:46
Abone ol
26 Mayıs Cuma benzin fiyatları: İstanbul, Ankara, İzmir benzin fiyatı ne kadar? Benzin litre kaç TL?

Otomobil sahiplerinin ana gündemi günlük olarak değişen akaryakıt fiyatları. Brent petrol ve döviz kuruna bağlı olarak değişim gösteren akaryakıt fiyatları günlük olarak araştırılıyor. 26 Mayıs Cuma benzin fiyatları: İstanbul, Ankara, İzmir benzin fiyatı ne kadar? Benzin litre kaç TL?

26 MAYIS GÜNCEL BENZİN FİYATLARI

Benzin fiyatları anlık olarak değişim gösterirken işte güncel benzin fiyatları;

İstanbul'da benzin, 20.58 TL'ye satılıyor.

Ankara'da benzin, 20.94 TL'ye satılıyor.

İzmir'de benzin, 20.93 TL'ye satılıyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

Petrol Piyasası Kanunu ile 1 Ocak 2005'te serbest fiyatlandırma sistemine geçildi. Yakıtın rafineriye geldiği fiyat (petrol ithal eden bir ülke konumunda olduğumuz için) Akdeniz – İtalyan piyasasında yayınlanan CIF Akdeniz tarafından o günlük döviz kuruna bağlı olarak belirlenir.

Rafineriden çıkan yakıt, akaryakıt markası tarafından alınır. Marka bu kapsamda hem kendi marjını hem de lojistik maliyetini ekleyerek yeni fiyat oluşturur. Bölgeden bölgeye akaryakıt fiyatlarının değişmesi bu aşamadaki lojistik farklılıklarından kaynaklanmaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!