banner2

11 Mayıs dolar, euro, sterlin ne kadar, kaç TL? Dolar artacak mı, düşecek mi? Seçim sonrası dolar ne olur?

10 Mayıs Çarşamba günü dolar, euro ve sterlin güncel fiyatları yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Birçok kişi arama motorlarında dolar, euro ve sterlin'in TL karşısında ne durumda olduğunu araştırıyor. Döviz kurlarının alış-satış fiyatları merak ediliyor. Ayrıyeten Yıl sonu dolar/TL beklentisi yükseldi. Peki 11 Mayıs dolar, euro, sterlin ne kadar, kaç TL? Dolar artacak mı, düşecek mi? 1 dolar kaç TL? Seçim sonrası dolar ne olur? İşte 10 Mayıs canlı döviz kuru...

Ekonomi 11.05.2023, 10:30
Abone ol
11 Mayıs dolar, euro, sterlin ne kadar, kaç TL? Dolar artacak mı, düşecek mi? Seçim sonrası dolar ne olur?

Emtia piyasaları yatırımcıları internette döviz kurlarının akıbetini araştırıyor. 10 Mayıs günü dolar, euro ve sterlin güncel fiyatları yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Birçok kişi arama motorlarında dolar, euro ve sterlin'in TL karşısında ne durumda olduğunu araştırıyor. Döviz kurlarının alış-satış fiyatları merak ediliyor. Peki, 11 Mayıs dolar, euro, sterlin ne kadar, kaç TL? Dolar artacak mı, düşecek mi? 1 dolar kaç TL? Seçim sonrası dolar ne olur?

11 MAYIS DOLAR, EURO, STERLİN BUGÜN NE KADAR, KAÇ TL?

DOLAR NE KADAR?

Dolar son kapanışını 19,5521 TL'den yaptı.

Dolar/TL alış fiyatı 19,5475 liradan, satış fiyatı ise 19,5521 liradan işlem görüyor.

EURO KAÇ TL?

Yüzde 0.30'luk bir artış gösteren euro/TL de durum şu şekilde

Euro saat 10.39 itibari ile 21,3273 TL alış ve 21,4410 TL satış fiyatına sahip.

STERLİN NE KADAR?

Sterlin ise bugün 24,5195 TL alış, 24,7696 TL satış fiyatından işlem görüyor.

1 DOLAR KAÇ TL?

10 Mayıs Çarşamba günü saat 10.24'de 1 dolar 19,55 Türk Lirası'dır.

SEÇİM SONRASI DOLAR NE OLUR?

CUMHUR İTTİFAKI KAZANIRSA...

Yayımlanan rapor doğrultusunda, Cumhur İttifakı'nın seçimi kazanması senaryosunda, düşük faiz politikasının devam edeceği ve finansal koşulların piyasa faizleri ve alternatif araçlarla belirleneceği öngörülüyor. Bölgesel ortaklardan koşullu para akışları, düzenleyici adımlar ve aktif rezerv yönetimi ile döviz kurundaki düzeltme ilk aşamada sınırlı kalabilir ancak artan dengesizlikler nedeniyle yılın son çeyreğinde dolar/TL'de keskin bir düzeltme bekleniyor. Bu durum politika faizinde kısmi bir tersine dönüşü tetikleyebilir ancak muhtemelen enflasyonda yukarı yönlü bir hareketle ve yeni bir makro politika çerçevesi getirilene kadar 2024'te bir resesyonla sonuçlanabilir.

EĞER MİLLET İTTİFAKI KAZANIRSA...

Rapora göre, Millet İttifakı'nın kazanmdığı takdirde, politika faizinin ilk aşamada yüzde 30-35'e yükseltilmesi ve yükselişin devam edeceği sinyallerinin verilmesinin kredibilite oluşumu açısından mantıklı göründüğü belirtiliyor. Bu senaryoda, yıl sonuna kadar faizlerin yüzde 40-45 seviyesine çıkabileceği tahmin ediliyor.

Raporda, bu senaryonun reel döviz kurunun başlangıç seviyesi ve ödemeler dengesi kaynaklı baskılar nedeniyle dolar/TL'de ilk aşamada bir yükselişe işaret ettiği ifade ediliyor. Ancak 2024 itibarıyla anlamlı bir dezenflasyon süreci ve üç çeyreklik bir daralmanın ardından hızlı bir toparlanmanın beklendiği belirtiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!