banner2

YKS tercih sonuçları açıklandı mı? Yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanır?

Yüzbinlerce aday, YKS tercih sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Üniversitelerin açılmasına sayılı günler kala, gözler ÖSYM tarafından açıklanacak yerleştirme sonuçlarına çevrildi. Peki 2021 YKS tercih sonuçları açıklandı mı? Yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanır? YKS tercih sonuçlarıyla ilgili detaylar...

Eğitim 26.08.2021, 09:12 26.08.2021, 09:30
Abone ol
YKS tercih sonuçları açıklandı mı? Yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanır?

Üniversite adayı öğrenciler, 2021 YKS tercih sonuçlarının açıklanması için bekleyişte. 20 Ağustos'ta tamamlanan tercih sürecinin ardından gözler ÖSYM'ye çevrildi. Üniversitelerin açılması için geri sayım başlarken, öğrenciler 'YKS tercih sonuçları açıklandı' açıklamasını bekliyor. Peki 2021 YKS tercih sonuçları açıklandı mı? Üniversite yerleştirme sonuçları nasıl sorgulanır? Detaylar...

YKS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLAMA TARİHİ

Üniversite yerleştirme sonuçları geçtiğimiz yıl 26 Ağustos tarihinde açıklanmıştı. Bu yıl Üniversiteler için elektronik kayıtların 4 Eylül'de başlayacağı göz önüne alındığında 'YKS sonuçları bugün açıklanır mı?' sorusu araştırılmaya başladı. Ancak ÖSYM 2021 YKS tercih sonuçları için henüz bir tarih açıklamadı.

Üniversite yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında kayıt işlemlerini yaptıracak. Elektronik kayıtlar ise 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu nedenle YKS tercih sonuçlarının 31 Ağustos'a kadar açıklanması bekleniyor.

yerleştirme sonucları

ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUCU SORGULAMA

Yerleştirme sonuçları, ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet sitesinde duyurulacak. Adaylar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sonuçlara erişebilecek. Sonuç belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecek. İnternet sayfasında yer alan duyurular, adaylara tebliğ hükmünde olacak. Yurt dışında bulunan üniversitelere yerleşmeye hak kazanan adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaat etmesi üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!