e-okul VBS giriş nasıl yapılır? 2022 MEB e - okul veli bilgilendirme sistemi giriş ekranı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin devamsızlık, not ve sınav bilgilerin bulunduğu e - okul sistemine nasıl giriş yapıldığı merak ediliyor. 2007 senesinden bu zamana kadar aktif olarak kullanılan e - okul veli bilgilendirme sistemi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin bilgilerini içerir. Peki e-okul VBS giriş nasıl yapılır? 2022 MEB e - okul veli bilgilendirme sistemi giriş ekranı!

Eğitim 21.04.2022, 09:14 21.04.2022, 09:14
Abone ol
e-okul VBS giriş nasıl yapılır? 2022 MEB e - okul veli bilgilendirme sistemi giriş ekranı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin öğrencilerinin devamsızlık, not bilgileri ve sınav tarihleri gibi bilgilerin yer aldığı initernet sayfasıdır. 2007 yılından bu zamana kadar aktif olarak kullanılmaktadır. Vatandaşlar internette 'e-okul VBS giriş nasıl yapılır? 2022 MEB e - okul veli bilgilendirme sistemi giriş ekranı!' araması yapmaktadır. Peki e-okul VBS giriş nasıl yapılır? 2022 MEB e - okul veli bilgilendirme sistemi giriş ekranı!

E - OKUL VBS SİSTEMİNE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

e - okul VBS sistemine giriş yapmak için arama motorlarından https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine girmelisiniz. Sisteme giriş yapmak isteyen öğretmenler e-Okul Yönetimi Bilgi Sistemi Girişi, öğrencilerin ve velilerin ise Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi sekmesinden işlemleri gerçekleştirebilirler.

E - OKUL VBS'DEN NELER ÖĞRENİLİR?

E - okul VBS'den yazılı sonucu sorgulama, sınav bilgileri, devamsızlık sorgulama, ders programı, diploma puanı, sınav tarihleri ve  davranış notları öğrenilmektedir.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!