Bakan Özer: Öğretmenlik meslek kanunu yönetmeliği son aşamada

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, iftar programında öğretmenlerle buluştu. İftar sonrası bir konuşma yapan Bakan Özer, öğretmenlik meslek kanunu yönetmeliğinin son aşamada olduğunu söyledi.

Eğitim 21.04.2022, 00:04
Bakan Özer: Öğretmenlik meslek kanunu yönetmeliği son aşamada

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Beykoz Küçüksu Sabancı Öğretmenevinde düzenlenen iftar programında öğretmenlerle bir araya geldi.

"CUMA GÜNÜ CUMHURBAŞKANINA GÖNDERİYORUZ"

İftar programında öğretmenlere hitap eden Milli Eğitim Bakanı  Özer şunları kaydetti:

 "Öğretmenlere has bir kanunun hazırlanması bize nasip oldu. 14 Şubat 2022 tarihinde 7354 sayılı Öğretmenlik Meslek Kanunu yürürlüğe girdi. İlk defa öğretmenlerle ilgili bir kariyer sistemi oluşturuldu. Yönetmelik çalışmalarıyla ilgili hazırlıklar da son aşamaya geldi. Tüm STK'ların, tüm eğitim paydaşlarının görüşlerini aldık. İnşallah cuma günü itibarıyla yayınlanmak üzere Cumhurbaşkanlığımıza göndereceğiz. Yayınlandığı zaman da hem uzman öğretmenlik, hem başöğretmenlik ile ilgili eğitim program tarihini ve sınav program tarihini hepinizle paylaşacağız"

"İSTANBUL'A ATAMA YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Konuşmasının devamında Bakan Özer, "İstanbul, aslında çok avantajlı gibi görünse de öğretmen atamalarında genelde mahrum kalmış bir il olmuş. Onun için göreve geldikten sonra ilk atamada 2 bin 500 öğretmeni, son atamada ise yüzde 50'yi İstanbul'a verdik. Bundan sonraki atamalarda da İstanbul'daki öğretmen sayısı normal seviyeye gelene kadar yüzde 50 İstanbul'a atama yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!