banner2

Suriye'ye operasyon sinyali Londra'yı rahatsız etti: Skandal afişler asıldı

Türkiye’nin Suriye’ye askeri operasyon hazırlığı öncesi Londra'nın Haringey bölgesindeki duvarlara "Kürdistan'ı Savun, Türkiye Savaşını Durdur" yazılı afişler asıldı.

Dünya 11.06.2022, 16:29 11.06.2022, 16:33
Abone ol
Suriye'ye operasyon sinyali Londra'yı rahatsız etti: Skandal afişler asıldı

Suriye’de terör örgütü PKK/YPG’nin kontrolünde bulunan, binlerce insanın göçe zorlandığı Tel Rıfat ve Münbiç’e yönelik olası harekata yönelik TSK ve SMO'nun hazırlıkları sürüyor. Tel Rıfat ve Münbiç'teki teröristelerin temizlenmesini isteyen Türkiye'ye Suriye Milli Ordusu da destek veriyor. 

PKK'LILARIN KARARGAHI VURULDU

Türkiye'nin olası askeri operasyonu ile gözlerin çevrildiği Suriye'nin Münbiç bölgesinde teröristlerin karargahı Suriye Milli Ordusu, tarafından füze ile vuruldu. Münbiç’in Halavanci köyündeki Siriye Tel bölgesinde PKK/YPG’li teröristlerin karargah olarak kullanıldığı alandan sabah saatlerinde SMO askerlerinin nöbet tuttuğu cephe hattına taciz ateşi açıldı. Saldırıya anında ağır silahlarla karşılık veren SMO askerleri, ardından teröristlerin karargahını Tow füzesi ile vurdu.

LONDRA'DA TERÖRE DESTEK

Türkiye’nin Suriye’ye askeri operasyon hazırlığı öncesi Londra'nın Haringey bölgesindeki duvarlara "Kürdistan'ı Savun, Türkiye Savaşını Durdur" yazılı afişler asıldı. Skandal afişteki eylemin adresi ise BBC'nin Londra'daki genel merkezi Portland Place.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!