banner2

Prens Selman duyurdu! Suudi Arabistan, Türkiye'ye dev yatırım yapıyor

Suudi Arabistan, Türkiye ve Suriye'de tüm dünyada ses getiren depremlerin sonrasında depremzedeler için toplamda 48 milyon dolarlık projelere imza atacak. İşte detaylar...

Dünya 21.02.2023, 17:56
Abone ol
Prens Selman duyurdu! Suudi Arabistan, Türkiye'ye dev yatırım yapıyor

Suudi Arabistan, Türkiye ve Suriye'de meydana gelen asrın felaketi niteliğinde depremler sonrasında 3. Riyad Uluslararası İnsani Forumu’nun oturum aralarında 183 milyon riyali (48 milyon dolar) aşan anlaşmalar imzalandı.

20 MİLYON DOLAR DEĞERİNDE 3 BİN KONUT

Suudi Arabistan'ın destek olduğu projeler arasında 5 milyon doları geçen acil tıbbi müdahale projesi, 4,7 milyon dolar değerinde hayat kurtarıcı sağlık hizmetleri sağlama projesi ve depremden etkilenen insanları barındırmak adına 20 milyon dolar değerinde 3 bin konut inşaatına dair proje yer aldı.

SUUDİ GÖNÜLLÜ YAŞAM PROJESİ

İnsani Çalışmalar Merkezi (KSRelief) Genel Müdürü Dr. Abdullah er-Rabia'nın imzaladığı anlaşmalar içerisinde 1,7 milyon dolar değerinde su ve sanitasyon projesinin dışında 10,6 milyon dolar değerinde olan depremden etkilenenler için yetimlere sponsor olma projesi, 1,7 milyon dolarlık temel beslenme malzemeleri projesi ve 4,8 milyon dolar değerindeki Suudi gönüllü yaşam projesi de yer alıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!