NATO vetosu İngiliz basınında: Erdoğan'ın şakası yok

Londra merkezli Financial Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine 'hayır' demesinin yanı sıra kararlı duruşunu yazdı. İngiliz basını, ''Erdoğan'ın bu işte şakası yok'' başlığını kullandı.

Dünya 20.05.2022, 10:05 20.05.2022, 10:33
Abone ol
NATO vetosu İngiliz basınında: Erdoğan'ın şakası yok

Teröristlere sahip çıkan ve Türkiye'nin iade talebini geri çeviren İsveç'le Finlandiya'nın NATO ısrarı devam ediyor. Türkiye'ye heyet göndermek isteyen İsveç ve Finlandiya'ya 'hayır' diyeceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararlı tavrı İngiliz basınında geniş yer aldı.

İNGİLİZ BASINI: ERDOĞAN'IN BU İŞTE ŞAKASI YOK

Londra merkezli Financial Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararlı tutumundan bahsederkern şu ifadelere yer verdi; "Erdoğan, Nordik ülkelerinin NATO üyelikleri konusunda şaka yapmıyor"

TÜRKİYE, İSVEÇ'E KIZGIN

Financial Times gazetesinin haberinde, Türiye'nin, İsveçli yetkililerin, terör örgütününüst düzey isimleriyle görüşmelerine kızgın olduğu aktarıldı.

ERDOĞAN: 'HAYIR' DİYECEĞİZ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "NATO'ya Finlandiya ve İsveç'in girmesine 'hayır' diyeceğimizi ilgili arkadaşlarımıza söyledik, yolumuza bu şekilde devam edeceğiz." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!