banner2

Hindistan'da Çin'e ait 54 mobil uygulama yasak getirdi

Hindistan hükümeti, güvenlik endişelerinden dolayı Çin'e ait 54 mobil uygulamanın yasaklanması için yeni bildiriler yayımladı. Daha önce Çin bağlantılı 118 mobil uygulamaya da yasak getirilmişti.

Dünya 15.02.2022, 00:05
Abone ol
Hindistan'da Çin'e ait 54 mobil uygulama yasak getirdi

The Economic Times da yer alan habere göre, Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojisi Bakanlığı, Çin'e ait, Tencent Holdings, Alibaba Group Holding ve NetEase gibi teknoloji şirketleri de dahil olmak üzere 54 uygulamanın yasaklanmasına yönelik karar aldı.

Söz konusu kararın, Hindistan hükümetinin 2020 yılında yasakladığı uygulamaların tekrar markalaşmış versiyonları olduğu belirtildi.

Hindistan İçişleri Bakanlığı tarafından konuya ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Hindistan, 2 Ekim 2020 tarihinde aralarında popüler PUBG Mobile oyununun da bulunduğu Çin bağlantılı 118 mobil uygulamaya yasak getirmişti.

TİKTOK'A YASAK GETİRİLMİŞTİ

Elektronik ve Bilgi Teknolojisi Bakanlığı, bazı Çin menşeli uygulamaların ülkenin egemenliği, bütünlüğü, savunması, güvenliği ve kamu düzenine karşı zararlı faaliyetlerde bulunduğunu açıklamıştı.

29 Haziran 2020 yılında da aralarında TikTok, CamScanner, Share it, WeChat, UC tarayıcı, Xender ve Clean-master gibi Çin'le bağlantılı 59 mobil uygulamaya yasaklanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!