Harbiyelilerin eğitim videosu Yunanistan'ı kudurttu: Eyvah Türkler Meis’e yüzüyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, ‘Türkiye’ye 1950 metre mesafede Meis Adası var. Normalde, Harp Okulu öğrencileri yüzerek gider oraya’ sözlerinin ardından Bakanlığın yayınladığı Harbiyeliler videosu Yunanistan'ı kudurtmaya yetti.

Dünya 05.01.2022, 08:17 05.01.2022, 08:34
Abone ol
Harbiyelilerin eğitim videosu Yunanistan'ı kudurttu: Eyvah Türkler Meis’e yüzüyor

Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yayınlanan bir video, Atina’da paniğe sebep oldu.

'YÜZEREK MEİS'E GİDERLER'

Atina'da büyük korkuya sebep olan videoda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın 24 Aralık’taki konuşmasından ‘Türkiye’ye 1950 metre mesafede (Yunanistan’ın) Meis Adası var. Normalde, Harp Okulu öğrencisi yüzerek gider oraya. Harp Okulu standardı 2 bin metre” sözleri yer aldı. Ayrıca videoda Harbiyelilerin “Planlı Açık Deniz Yüzme Eğitimi”ne dair görüntüler de yer aldı.

YUNANİSTAN'DAN İLK AÇIKLAMA

Yunan Hükümet Sözcüsü Yianis İkonomu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ''Türkiye’nin bu iletişim şovları, Yunanistan’ın milli konulara ciddiyet, özgüven ve sorumlulukla yaklaşmasını etkilemez. Meis Belediye Başkanı Yorgo Samsakos ise ''Akar istediğini söyleyebilir. Türkiye’nin tahrikçi oyunlarını biliyoruz ve korkacak hiçbir şeyimiz yok'' dedi.

YUNAN MEDYASI PANİKLEDİ

Yayınlanan videonun ardından Yunan medyasında büyük panik oldu. Bu video Yunan medyasında “Büyük tahrik”, “Türk propagandası” ve “Türklerin hedefi Meis” ifadeleri ile yayınlandı. Ta Nea gazetesi “Meis Adası, yine Ankara’nın tahriklerine hedef oldu. Meis’e simülasyon bir ‘çıkarmayı’ canlandırmaya çalışan bu video, Yunan genelkurmayında herhangi bir endişe yaratmadı. Türklerin hedefi, Meis Adası’nı yeniden gündeme getirmek” diye yazdı. Bu arada, Yunan Savunma Bakanı Nikos Panayiotopulos, geçtiğimiz günlerde, daha video yayınlanmadan, Bakan Akar’ın 24 Aralık’taki konuşması sorulduğunda “Akar’ın her dediğine cevap vermemiz gerekmez. Madem öyle diyor, Meis’e yüzerek gelsin” şeklinde ironik bir cevap vermişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!