Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'deki saldırıya kınama! 'Yaralılara acil şifalar diliyoruz'

ABD'nin New York kentinde bir saldırganın gerçekleştirdiği süpermarket saldırısı ile ilgili Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı. Açıklamada yaralılara acil şifalar dilendiği belirtildi.

Dünya 15.05.2022, 12:29 15.05.2022, 12:35
Abone ol
Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'deki saldırıya kınama! 'Yaralılara acil şifalar diliyoruz'

ABD'nin New York kentinde süpermarkete bir kişinin saldırması sonrası Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada yaralılara acil şifalar dilendiği ifade edildi. 

10 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 

ABD'nin New York eyaletinin Buffalo kentinde süpermarkete düzenlenen silahlı saldırıda 10 kişi yaşamını yitirdi. Katliam sırasında canlı yayın açan saldırganın Payton Gendron olduğu belirtildi.

'YARALILARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ'

Saldırı sonrasında Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada, "ABD'de New York Eyaleti'nin Buffalo kentinde gerçekleştirilen bir silahlı saldırı sonucunda 10 kişinin hayatını kaybettiği ve yaralılar olduğu üzüntüyle öğrenilmiştir. ABD halkına taziyelerimizi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadelerine yer verildi. 

SİYAHİLER HEDEF ALINDI

Yetkililer, saldırganın hedef aldığı 13 kişiden 11'inin siyahi olduğunu söyledi. Gendorn ise birinci derece cinayet suçlamasını reddetti. Ölenler arasında marketin güvenlik görevlisinin de olduğu belirtildi. Saldırgana müdahale edenler arasında bir emekli polisin de olduğu öğrenildi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!