Çin'de şoke eden görüntüler: Gökyüzü kızıla boyandı! Bakın sebebi neymiş?

Çin'in Zhejiang eyaletindeki bir şehir olan Zhoushan'da şoke eden bir görüntü meydana geldi. Şehirde gökyüzü kızıla boyandı. Korkutan görüntüler sosyal medyada gündem olurken nedeni de açıklığa kavuştu. Bakın kızıl gökyüzünün sebebi neymiş?

Dünya 09.05.2022, 11:05 09.05.2022, 11:05
Abone ol
Çin'de şoke eden görüntüler: Gökyüzü kızıla boyandı! Bakın sebebi neymiş?

Çin'in Zhoushan kentinden gelen görüntüler korkuttu. Zhejiang eyaletinde yer alan kent sakinleri gökyüzüne baktıklarında şaşkınlık yaşadı.
Zira gökyüzünün rengi kırmızı ve turuncu tonlardaydı. Kent sakinleri tarafından telefon ile çekilen görüntüler kısa sürede viral oldu.

150 MİLYONDAN FAZLA GÖRÜNTÜLEME ALARAK EN ÇOK KONUŞULAN KONULARDAN BİRİ OLDU

Söz konusu görüntüler Çin'in Twitter benzeri Sosyal Medya platformu Weibo'da 150 milyondan fazla görüntüleme alarak en çok konuşulan konulardan biri haline geldi.

Söz konusu görüntüleri paylaşan Çinli kullanıcı videoya 'Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim. Gökyüzünün kırmızıya dönebilmesi beni gerçekten şaşırtıyor' notunu düştü.

İŞTE NEDENİ

Milyonlarca kullanıcı bu durumun neden yaşanmış olabileceği hakkında sorular sorarken beklenen açıklama geldi. 

Ülke basınında yer alan haberlere göre, söz konusu durum bulut seviyesinin düşük olması sonucu meydana geldi.

Global Times, Zhoushan Meteoroloji Bürosu personeline dayandırdığı haberinde bu durumun ışığın yansımasına neden olduğu bilgisini kullanıcıları ile paylaştı.

Aynı habere göre, Zhoushan Meteoroloji Bürosu personeli, Zhoushan'da havanın sisli ve bulutlu olduğunu ve kırmızı gökyüzünün düşük seviyeli bulutlardan gelen ışığın yansımasından kaynaklanmış olabileceğini açıkladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!