banner2

ABD'de raydan çıkan kimyasal yüklü tren felakete yol açtı! EPA devreye girdi: Firma tüm zararı ödeyecek

ABD'de 3 Şubat'ta raydan çıkan kimyasal yüklü tren felakete yol açmıştı. ABD Çevre Koruma Ajansı, çevresel felakete yol açan zehirli kimyasal yüklü trenin sahibi firmaya tüm zararı ödemesi talimatını verdi.

Dünya 22.02.2023, 09:04
Abone ol
ABD'de raydan çıkan kimyasal yüklü tren felakete yol açtı! EPA devreye girdi: Firma tüm zararı ödeyecek

ABD'nin Ohio eyaletinde 3 Şubat'ta raydan çıkarak büyük bir çevre felaketine yol açan zehirli kimyasal yüklü trenin sahibi firma ABD Çevre Koruma Ajansı'nın (EPA) talimatıyla sebep olduğu zararın tazminini üstlenecek.

SORUMLU FİRMANIN HAREKETE GEÇMESİ İÇİN TALİMAT VERDİ

EPA yöneticisi Michael Regan basın toplantısında, Ohio'nun East Palestine bölgesinde gerçekleşen tren kazası sonucu kimyasal maddelerden zarar gören çevrenin temizlenmesi için demir yolu firması Norfolk Southern yetkililerinin derhal harekete geçmesi ve zehirli atıklardan kaynaklı tüm zararın sorumlu firma tarafından ödenmesi gerektiğini belirtti.

BÖLGE SAKİNLERİNİN HAYATINI ALT ÜST ETTİ

Regan basın açıklamasında, "Norfolk Southern treninin raydan çıkması, East Palestine sakinlerinin hayatlarını alt üst etti ve EPA'nın emri, şirketin bu topluluğun sağlık ve güvenliğini tehlikeye atmaktan sorumlu tutulmasını sağlayacak." ifadesini kullandı.

SORUMLU FİRMA BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEK

Regan, "Açık konuşayım: Norfolk Southern, sebep olduğu pisliğin temizlenmesinin ve bu topluluk üzerinde yarattıkları travmanın bedelini ödeyecek." dedi.

 FİRMA SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMEZSE 3 KATI CEZA ÖDEYECEK

EPA yöneticisi, Norfolk Southern şirketinin sorumluluklarından herhangi birini yerine getirmemesi durumunda, gerekli işin "hemen" kendileri tarafından yapılacağı ve firmanın söz konusu işin maliyetinin 3 katı ceza kesileceğini vurguladı.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!