TFF 2. Lig play-off üçüncü tur ilk maçında Alagöz Holding Iğdır FK, sahasında GMG Kastamonuspor'u 2-1 mağlup etti. Ancak, maçın sonucu kadar yaşanan olaylar da gündeme damgasını vurdu. Kastamonuspor kafilesi, Iğdır'da holigan saldırısına uğradı.
![Ferdi Kadıoğlu'nun İngiliz devine cevabı belli oldu! İşte bonservis bedeli...](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/ferdi4885608206.webp)
HOLİGAN SALDIRISI
22 Mayıs'ta oynanan maçın ardından, Kastamonuspor futbolcuları otobüsle konaklayacakları otele dönüş yolunda büyük bir saldırıya maruz kaldı. Maç öncesi de otelin önünde toplanan holiganlar, meşaleler yakarak taşkınlık çıkardı ve futbolcuların uyumasını engelledi. Bu durum, Kastamonuspor Kulübü tarafından sosyal medya hesaplarından paylaşılan videolarla kamuoyuna duyuruldu.
![Galatasaray'da 5 ayrılık birden! Okan Buruk talimat verdi](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/okan3176487911.webp)
ZORLA OTELE GİRMEYE ÇALIŞTILAR
Paylaşılan görüntülerde, bazı holiganların zorla otele girmeye çalıştıkları açıkça görülüyordu. Güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle engellenen bu girişimler, gerilimi daha da tırmandırdı.
![Beşiktaş - Dinamo Zagreb maçı ne zaman, hangi kanalda? İlk 11'ler belli oldu](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/bjk-idman2.webp)
OTOBÜSE TAŞLI SALDIRI
Maç günü, stattan ayrılıp otele hareket eden GMG Kastamonuspor kafilesini taşıyan otobüs, Hürriyet Caddesi'nde holiganların taşlı saldırısına uğradı. Saldırı sonucunda otobüsün camı kırıldı ve 1 futbolcu ile 1 polis memuru yaralandı.
![Fenerbahçe'den flaş karar! Osayi-Samuel hikayesi bitti](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/osayisamuel1.webp)
POLİS GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALDI
Yaşanan olaylar üzerine polis ekipleri, otelin bulunduğu güzergahta geniş güvenlik önlemleri aldı. Ancak, yaşananlar Kastamonuspor camiasında büyük bir şok ve üzüntü yarattı.
![Mourinho ve Acun Ilıcalı karşı karşıya geliyor](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/acun3.webp)
"YAŞANANLAR IĞDIR'A YAKIŞMADI"
GMG Kastamonuspor Başkanı Cengiz Aygün, yaptığı yazılı açıklamada, yaşananların Iğdır’a yakışmadığını belirterek, "Şu anda benim gündemimde takımımın sağ salim Kastamonu’ya dönmesi var, tüm mercilere gerekli şikayetler yapıldı." ifadesini kullandı.