Vanspor, TFF 2. Lig'de 2. sırada yer alan bir ekip olarak şampiyonluk yolunda mücadele verirken, şok bir kararla sahadan çekildi. Kulüp, Serik Spor'un Esenler Erokspor ile oynayacağı kritik maçta U19 takımıyla çıkacağı iddiaları üzerine Bursaspor maçına çıkmama kararı aldı.
![Beşiktaş'tan Belçikalı yıldız için takas teklifi](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/kapaklar.webp)
OYUN ALANINI TERK ETTİLER
Bursaspor ile oynanan maçın başlama vuruşunun ardından Vansporlu futbolcular, kendi yarı sahalarında omuz omuza gelerek Serik Belediyespor'u protesto etti. Ancak, maçın 21. dakikasında Vansporlu futbolcular sahadan çekilerek dikkat çekici bir duruş sergilediler.
![Süper Lig devlerinin radarında! Anderson Talisca'nın bonservisi açıklandı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/tali.webp)
ADALETSİZLİĞE KARŞI NET BİR DURUŞ MESAJI
Vanspor'un sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Adaletsizliğe karşı dik dur! Futbolun kara günlerini sonlandırmak adına!" ifadeleriyle net bir duruş sergilendi. Kulüp, bu kararla adaletin sağlanması için mücadele edeceklerini ve futbolun kara günlerine son vermek için kararlı olduklarını belirtti.
![Beşiktaş yeni transferi Can Keleş'i resmen açıkladı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/gtgipbbxgaaotcu.webp)
MAÇ ÖNCESİ AÇIKLAMA: ŞAİBELERE KARŞI MÜCADELE
Vanspor'un maç öncesi yaptığı açıklamada, Serik Spor'un Esenler Erokspor maçına U19 takımıyla çıkma ihtimaline karşı ciddi endişeler dile getirildi. Bu durumun ligde şaibe yarattığı ve emeklere gölge düşürdüğü belirtilerek, kulübün yasal haklarını kullanacağı vurgulandı.
![Galatasaray hazırlık maçı hangi kanalda? Galatasaray - Trencin maçı ne zaman oynanacak?](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/gstr.webp)
TEMİZ FUTBOL İÇİN MÜCADELE: DÜRÜSTLÜK VE ADALET ÇAĞRISI
Vanspor, Türk futbolunda temiz bir rekabetin önemini vurgulayarak, dürüstlük ve adil rekabetin her şeyin üstünde olduğuna inandıklarını dile getirdi. Kulüp, bu tür karanlık oyunlara karşı her zaman dik duracaklarını ve adaletin sağlanması için gereken adımları atmaktan çekinmeyeceklerini ifade etti.
![Pürüz kalmadı! Maximin adım adım Fenerbahçe'ye...](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/mx.webp)
FUTBOL CAMİSINA ÇAĞRI: ADİL REKABET İÇİN BİRLİK OLALIM
Vanspor, Türk futbolunun bu tür karanlık taktiklere karşı birlik olması ve adaletin tecelli etmesi için gereken adımları atmaya çağırdı. Kulüp, adil rekabetin ve dürüstlüğün önemini hatırlatırken, tüm futbol camiasını temiz bir futbol için sahip çıkmaya davet etti.
Karşılaşmalar başlamadan önceki puan durumu:
![Galatasaray'da transfer krizi! Taraftarlar isyan bayrağını çekti!](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/okan-dursun1263910847.webp)
ŞAMPİYON EROKSPOR
Erokspor deplasmanda ligin son maçını Serikspor ile oynadığı maçı 6-0'lık skorla kazandı ve şampiyonluğunu ilan etti.
Serikspor karşılaşmaya A takımın paraları ödenmiyor gerekçesini göstererek protesto amaçlı U19 ile maça çıktı ve Vanspor'un kortuğu tablo gerçekleşmiş oldu.