Yandex Metrica

Vanspor neden sahadan çekildi? Van Spor neyi protesto etti? Vanspor ceza alacak mı?

Vanspor neden sahadan çekildi? Van Spor neyi protesto etti? Vanspor ceza alacak mı?

Süper Kupa maçında Fenerbahçe'nin sahaya U19 takımıyla çıkması ve daha sonra maçtan çekilmesiyle başlayan tartışma henüz daha tazeliğini korurken bir sahadan çekilme olayı daha yaşandı. Vanspor Bursaspor ile oynadığı maçın 21. dakikasında sahadan çekildi. Spor severler ise Vanspor neden sahadan çekildi? Vanspor neyi protesto etti? Vanspor ceza alacak mı? sorularını sormaya başladı. 

Spor

09.05.2024, 13:25

Geçtiğimiz ay oynan Süper Kupa maçına Fenebahçe U19 takımıyla çıkmaya karar vermiş ve daha sonra sahadan çekilmişti. Bu olayın tartışmaları devam ederken bir sahadan çekilme olayı daha yaşandı. Bu kez TFF 2. Lig'de yaşanan olayda 2. sırada bulunan Vanspor sahadan çekilme kararı aldı. Bursaspor karşında oynadığı maçın 21. dakikasında Vanspor sahadan çekildi. Vanspor neden sahadan çekildi? Van Spor neyi protesto etti? Vanspor ceza alacak mı? soruları ise pek çok kişi tarafından sorulmaya başlandı.

Galatasaray büyük hüsrana uğradı! Milli takıma alınmayacak Galatasaray büyük hüsrana uğradı! Milli takıma alınmayacak Haberi Görüntüle

VANSPOR NEDEN SAHADAN ÇEKİLDİ?

Vanspor TFF 2. Lig'de 2. sırada yer alıyor ve şampiyonluk mücadelesi veriyordu. Serik Spor'un lider durumdaki Esenler Erokspor karşılaşmasına U19 takımıyla çıkabileceğini maç öncesinde belirten Vanspor bu durumun gerçekleşmesi durumunda maça çıkmayacağını belirtmişti. Vanspor Bursaspor karşılaşmasına çıktı ancak maçın 21. dakikasında sahadan çekildi.

Trabzonspor'da Denis Draguş sesleri yükseliyor! Yıldız futbolcunun transferi an meselesi... Trabzonspor'da Denis Draguş sesleri yükseliyor! Yıldız futbolcunun transferi an meselesi... Haberi Görüntüle

VANSPOR NİYE MAÇTAN ÇEKİLDİ?

Serik Spor'un, Esenler Erokspor maçına U19 takımıyla çıkabileceğine yönelik dedikodular olduğunu belirten Vanspor bu durumun gerçekleşmesi durumunda Bursaspor ile oynanacak maça çıkmayacağını açıklamıştı. Futbolcular karşılaşmanın 21. dakikada ise sahadan çekildi.

Galatasaray şampiyonluk yarışında kritik virajı da geçti: Fenerbahçelileri yıkan gol son dakikada geldi Galatasaray şampiyonluk yarışında kritik virajı da geçti: Fenerbahçelileri yıkan gol... Haberi Görüntüle

VANSPOR NEYİ PROTESTO ETTİ?

Vansporlu futbolcular, Bursaspor maçının başlama vuruşu sonrası kendi yarı sahaları içinde omuz omuza vererek Serik Belediyespor'u protesto etti. 

Lukaku, Fenerbahçe'ye gelecek mi? Lukaku, Fenerbahçe'ye gelecek mi? Haberi Görüntüle

VANSPOR CEZA ALACAK MI?

Vanspor'un karşılaşmada hükmen mağlup sayılması bekleniyor. TFF henüz resmi cezaları duyurmadı. 

Matheus Saldanha Fenerbahçe ile mi anlaşacak? Matheus Saldanha Fenerbahçe ile mi anlaşacak? Haberi Görüntüle

VANSPOR'DAN MAÇA ÇIKMAYIZ AÇIKLAMASI

Vanspor'dan yapılan açıklamada "Kamuoyunun da malumu olduğu üzere bugün bir sezonluk emeklerin karşılığını alınacağı gün iken maalesef futbol camiası haftalardır ciddi bir manipülasyonla karşı karşıyadır.

Alınan duyumlara göre Serik Spor ve Esenler Erokspor müsabakasına Serik Spor futbolcuları katılmak ve ellerinden geleni yapmak isterken ilgili Kulüp başkanının şahsi insiyatifi ve talimatıyla Serik Spor'un müsabakaya U19 takımıyla çıkacağı haberi yayılmıştır. Bu haberlerin üzerine Kulübümüzce açıklama yapma gerekliliğimiz doğmuştur.

Bu durumun şaibe yarattığı ve tüm sezonun emeklerine gölge düşürdüğü açıktır. Bu eylemle birlikte müsabaka sonucunun baştan belli edilip Esenler Erokspor'un bir üst lige çıkmasının garantiye alınmaya çalışıldığı tüm kamuoyunun da malumudur. Serik Spor tarafından böyle bir tasarrufta bulunulması halinde Kulübümüzce Türk Ceza Kanunu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun ilgili talimatları, Futbol Disiplin Talimatı uyarınca muhataplar hakkında her türlü yasal girişimde bulunulacağını siz değerli kamuoyunun bilgisine peşinen sunmaktayız.

Bugün yaşananlar, sadece futbolun değil, aynı zamanda insanlık onurunun da çiğnendiği bir gündür. Serik Belediyespor'un kulüp başkanının takımını maça çıkarmamak için bilinçli bir şekilde yaptığı tasarruf, sadece sporun değerlerine değil, aynı zamanda insanlık onuruna da bir ihanettir. Kaldı ki, böyle bir durum tüm ligin geçerliliğine şaibe düşürecektir.

Vanspor Futbol Kulübü olarak, bu tür karanlık oyunlara ve hilelere karşı her zaman dik duracağımızı ve adaletin sağlanması için mücadele edeceğimizi bir kez daha vurgulamak isteriz. Bizler, dürüstlüğün ve adil rekabetin her şeyin üstünde olduğuna inanıyoruz ve bu değerleri korumak için elimizden geleni yapacağız.

Türk futbolu, bu tür karanlık taktiklere karşı birlik olmalı ve adaletin tecelli etmesi için gereken adımları atmaktan çekinmemelidir. Bu zorlu süreçte tüm futbol camiasını adil rekabetin ve dürüstlüğün önemini hatırlamaya ve sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Bu vesile ile yukarıda izah etmeye çalıştığımız ve ligin kaderini belirleyecek olan Serik Spor ve Esenler Erokspor müsabakasına u-19 takımıyla çıkılması durumunda Van Spor Futbol Kulübü olarak temiz futbolu desteklemek adına bu duruma tepki göstermek maksadıyla Bursaspor müsabakasına çıkmama kararı aldığımızı tüm spor kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz." demişti. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Spor


Loading