Yandex Metrica

Türk futbolunda devrim yaratacak karar: Tüm kulüpler onayladı!

Türk futbolunda devrim yaratacak karar: Tüm kulüpler onayladı!

TÜrkiye Futbol Federasyonu, Türk futbolunda tarihe geçecek bir karara imza atttı. Buna göre Bağımsız Hakem Kurulu oluşturmak adına el sıkışan TFF, Alman modelinden esinlenen proje için kulüplerden onay aldı.  Bağımsız Hakem Kurulu'nun gelecek sezon hayata geçirilmesi için hazırlıklar başladı. İşte Bağımsız Hakem  projesi detayları...

Spor

09.05.2024, 04:42

Türk futbolunun bitmeyen bir sorunu haline gelen hakem tartışmaları ile ilgili TFF, dikkat çeken bir adım atamaya hazırlanıyor.

Hakem atamalarında tartışmaların önüne geçecek devrin niteliğindeki kararın gelecek sezon hayata geçmesi ön görülüyor.

Süper Lig'in yıldızından beklenmedik ayrılık Süper Lig'in yıldızından beklenmedik ayrılık Haberi Görüntüle

BAĞIMSIZ HAKEM KURULU

Fanatik'in aktardığı habere göre Türkiye Futbol Federasyonu, artık hakem tartışmalarına son noktayı koymayı planlıyor. Bu kapsamda Bağımsız Hakem Kurulu oluşturma konusunda tüm kulüpler ile anlaşmaya varıldı.

FIFA'dan İsrail'e müsabakalardan men edilme şoku! FIFA'dan İsrail'e müsabakalardan men edilme şoku! "Üyeliği derhal askıya alınmalı" Haberi Görüntüle

TÜM KULÜPLER ONAYLADI

Alman modelinden esinlenilen proje, profesyonel liglerde mücadele eden kulüplerin tamamından onay aldı.

Tüm kulüplerin sıcak baktığı Bağımsız Hakem Kurulu pojesinni gelecek sezondan itibaren hayata geçirilmesi planlanıyor.

Xavi, Barcolana bimecesini çözdü Xavi, Barcolana bimecesini çözdü Haberi Görüntüle

PROJE DETAYLARI

Haberde porjesinin detayları şöyle aktarılıyor:

TFF ve profesyonel kulüpler birer şirket kuracak. Bu iki şirket, 5 üyeli yeni bir şirket kuracak. Üyelerin 3'ünü TFF, 2'sini kulüpler belirleyecek. 5 üyeden oluşan bu şirket, Bağımsız Hakem Kurulu atayacak.

37. haftanın hakemleri belli oldu! İşte düdük çalacak isimler... 37. haftanın hakemleri belli oldu! İşte düdük çalacak isimler... Haberi Görüntüle

ATAMA VE YAPTIRIM YETKİSİNE SAHİP OLACAK

Profesyonel bir zeminde faaliyetlerine başlayacak Bağımsız Hakem Kurulu, klasman hakemlerinin belirlenmesi de dahil hakemlerle ilgili her türlü atama ve yaptırım yetkisine sahip olacak. Kurul bu yapısıyla kulüplerin hakem atamalarında mutlak bir söz sahibi olmasını sağlayacak.

Holigan dehşeti! Kastamonuspor futbolcularına saldırdılar Holigan dehşeti! Kastamonuspor futbolcularına saldırdılar Haberi Görüntüle

TFF İLE BAĞIMSIZ HAREKET EDECEK

Bağımsız Hakem Kurulu, gerektiği takdirde yabancı orta hakem ve VAR hakemlerinin atanmasında TFF ve kulüplerden bağımsız karar alabilecek. Modelin bu haliyle Alman modeli ile aynı olduğu, İngiltere modeliyle ise benzerlikler gösterdiği belirtiliyor.

TFF Yöneticisi Mustafa Eröğüt önderliğindeki federasyon profesyonelleri, bugün kulüp temsilcileri ile bir araya gelerek yeni sistemin sunumunu gerçekleştirecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra Ak

TRHaber.com - Spor


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading