Olay, İzmir'in Buca ilçesinde bir kıraathane önünde meydana geldi. Buca Fun Club Derneği'nin eski başkanı olan Evren Yiğit, kıraathanenin önünde dururken, Buca Belediyesi Meclis Üyesi ve kıraathane işletmecisi Kemal Altın, hafif ticari aracıyla olay yerine geldi. Altın, yanında getirdiği tabancayla henüz bilinmeyen bir sebeple Evren Yiğit'e ateş açtı.
Fenerbahçe'de çifte ayrılık: Biri imzayı attı diğeri de yoldaKARŞILIKLI ATEŞ AÇILDI
Saldırının ardından kıraathanede bulunan ve kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi de tabancayla Kemal Altın'a karşılık verdi. Çatışma sonucunda Evren Yiğit, Kemal Altın ve kıraathanede müşteri olarak bulunan D.O.F. yaralandı.
Semih Kılıçsoy'a yaşı kadar milyon eurolar!HASTANEYE KALDIRILDILAR
Olay yerine gelen ambulanslar yaralıları hızla Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'ne kaldırdı. Ancak Evren Yiğit, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Diğer yaralıların tedavisi ise hastanede sürüyor.
Adı Beşiktaş ile anılıyordu! Ve sürpriz imza...GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Evren Yiğit'in cenazesi, savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatılırken, bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Saldırının nedeni henüz netlik kazanmadı.
Ciro Immobile, Beşiktaş için İstanbul'da! İşte gol makinesinin ilk sözleriEVREN YİĞİT KİMDİR?
Evren Yiğit, İzmir Buca'da emlakçılık yapmasının yanı sıra, Bucaspor taraftar gruplarının eski lideri ve Buca Fun Club Derneği Başkanı olarak tanınıyordu. Yiğit'in öldürülmesi, taraftarlar ve yerel halk arasında büyük üzüntü yarattı.
Beşiktaş taraftarından Cenk Tosun'a büyük tepki: Beste yaptılarYETKİLİLERDEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR
Olayın ardından yetkililerden gelecek açıklamalar merakla beklenirken, yaşanan bu trajik olayın arkasındaki sebeplerin aydınlatılması için çalışmalar sürdürülüyor. Halk, İzmir'de yaşanan bu şiddet olayının sorumlularının en kısa sürede adalet önüne çıkarılmasını talep ediyor.
İzmir'de yaşanan bu kanlı olay, hem spor camiasında hem de yerel halk arasında derin bir üzüntüye neden oldu. Evren Yiğit'in kaybı, Bucaspor taraftarları için büyük bir kayıp olarak görülürken, olayın faillerinin akıbetinin ne olacağı merakla bekleniyor.