Yandex Metrica

Trabzonspor'u bekleyen tehlike: UEFA'dan ceza gelebilir

Trabzonspor'u bekleyen tehlike: UEFA'dan ceza gelebilir

Trabzonspor'un yeni başkanı Ertuğrul Doğan'ın yönetiminde yer alan Zeyyat Kafkas, yaptığı açıklamada kulübün kasasına belli miktarda para gelmezse UEFA'dan ceza gelebileceğini vurguladı.

Spor

18.03.2024, 09:03

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Zeyyat Kafkas, Abdullah Avcı’nın görevden ayrılmasının ardından takımın emanet edildiği yardımcı antrenör Orhan Ak ile sezon sonuna kadar devam edilebileceğini işaret etti. Kafkas'ın röportajında öne çıkan açıklamalar şu şekilde.

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Zeyyat Kafkas: “UEFA'dan Men Olmaya Kadar  Gidebilir” - Süper Lig

Kazakistan U19 - Türkiye U19 maçı hangi kanalda? Kazakistan U19 - Türkiye U19 maçı hangi kanalda? Haberi Görüntüle

"31 Mart'a kadar 300 milyon TL'nin üzerinde ödememiz var"


Ertuğrul Doğan başkanlığındaki yeni dönemde öncelikli hedefin mali yükü azaltıp sürdürülebilir ekonomi planını hayata geçirmek olduğunu söyleyen Zeyyat Kafkas, ay sonuna kadar 16 milyon Euro'ya yakın miktarda yapılması gereken acil ödemeler olduğunu açıkladı. Kafkas, "Trabzonspor'un önünce öncelikle ekonomik bir problem var. Biz bunu çözüp, sürdürülebilir hale getirmenin peşindeyiz. Ertuğrul beyin açıkladığı gibi, ilk hedefimiz bu. Tabi bu bir süreç ama daha öncesinde 31 Mart'a kadar 300 milyon TL'nin üzerinde 16 milyon Euro civarı bir ödememiz var. Her kulüp gibi bizim de 'borcu yoktur' yazısı almamız gerekiyor. Çok sıkıntılı bir süreç. Kongre kararı almamızın ana sebeplerinden bir tanesi buydu. İlk etapta bunları çözmek istiyoruz" dedi.

Orhan Ak: Trabzonspor'daki son durumlar oyunculara yansıdı! - Son dakika  spor haberleri – Sözcü

Transfer sezonu ne zaman başlayacak 2024? Transfer sezonu ne zaman başlayacak 2024? Haberi Görüntüle

"Orhan Ak ile başarıya göre devam edebiliriz"

Abdullah Avcı'yla anlaşılarak yolların ayrılması sonrasında yeni teknik adam arayışına dair açıklama yapan Kafkas, Avcı'nın yardımcı antrenörü Orhan Ak ile sezon sonuna kadar devam edilebileceğini işaret etti. Yeni teknik adam olarak listelerinde çeşitli isimler olduğunu belirten Kafkas şöyle konuştu;
"Abdullah hoca ayrıldıktan sonra Orhan hocaya rica ettik, kendisi de bizi kırmadı. Kongre sürecinde Trabzonspor'u yalnız bırakmayarak görev aldı, takımı çalıştırıyor. Önümüzdeki süreçte kısa dönemde teknik anlamda bir karar vereceğiz. Orhan Ak ile oradaki başarıya göre belki devam ederiz, belki yeni bir arayışa girebiliriz. Bugünden de girebiliriz. Sayın başkan dün ifade etti, yönetim kurulunda herkes fikrini söyleyecek ve sonra yol haritası çizeceğiz. En geç 1-2 gün içerisinde nasıl bir yol izleneceğini Ertuğrul bey kamuoyuna açıklayacak."

Son dakika: Resmi açıklama bekleniyor! Fatih Terim reddetti, Montella  olmadı! Trabzonspor'un yeni teknik direktörü...Trabzonspor

Mbappe gelince, gitmekten vazgeçti Mbappe gelince, gitmekten vazgeçti Haberi Görüntüle

"Belli isimler var"

Bordo mavili kulübe yeni hoca olarak Fatih Terim, Sergen Yalçın, Vincenzo Montella, Fatih Tekke gibi isimlerin transfer edileceği iddialarını yanıtlayan Kafkas, "Listemizdeki isimler içerisinde görev yapmayanlar ve şu anda görevde olan hocalar belli. Görev yapanlarla etik olarak Trabzonspor camiası hiçbir zaman bir konuşma içerisine girmez. Belli isimler var. Her isim konuşulabilir ama gerçekçi olmak lazım. Şu an takımın başın bir hoca var zaten. Sezon sonuna kadar böyle mi devam edelim yoksa bugünden mi bir hamle yapalım, bunun kararını yönetim kurulu verecek. Yönetim kurulu o konuda tüm yetkiyi başkana verecek ve sayın başkan da karar verecek" dedi.

UEFA Avrupa Konferans Ligi | Trabzonspor 1-0 Basel (Maç sonucu) |  NTVSpor.net

Fenerbahçe sol kanat transferini Fransa'da bulundu! Branco bitirdi Fenerbahçe sol kanat transferini Fransa'da bulundu! Branco bitirdi Haberi Görüntüle

"UEFA'dan men olmaya kadar gidebilir"

Ay sonuna kadar yapılması gereken acil ödemeler olduğunu belirten Kafkas, "Geçtiğimiz 10 gün içerisinde yoğun şekilde 100 ila 130 milyon TL arası sponsorluk, loca uzatması, reklam ve hibe adı altında bir kaynak sağladı sayın başkan. Bugün de saat 13.00'te toplantısı var. Önümüzde çok kısa müddette, 320 milyon TL civarı bir ödeme var ve bu bir şekilde halledilecek. Halledemezsen 'borcu yok' yazısı alamıyorsun ve UEFA'dan men olmaya kadar gidebiliyorsun. Öncelikle bunu aşalım. Sayın başkanın 5 yıllık bir makro planı var. Ne kadarını uygulamak bize nasip olur, bu zaman içerisinde başarıyla endeksli olarak gidecek. Hep beraber göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'dan flaş çağrı: Olağanüstü genel kurul toplanıyor Galatasaray'dan flaş çağrı: Olağanüstü genel kurul toplanıyor Haberi Görüntüle

"Borç 2 milyara düştüğü zaman da kutlamalar yapılmasını istiyorum"

Ödemeleri azaltmak adına ilk etapta kadro maliyetini düşürmeyi istediklerini söyleyen Kafkas, "Gerçekten birim 20-25 milyon bandını geçmeyen bir oyuncu bütçemiz olması gerekiyor ve aynı şekilde üretip yarışma modeliyle sürdürülebilir ekonomik modeli ortaya koymamız gerekiyor. Hayalci olmamak gerekiyor. 10 sene sonra gelen şampiyonluğumuzu çok güzel kutladık, dünyaya örnek kutlamalar oldu. Çok gurur duyduk. Hepimiz çok heyecan yaşadık ama bugün borç 3 milyara dayandıysa, 2 milyara düştüğü zaman da kutlamalar ve alkışlamalar yapılmasını istiyorum" 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading