Yandex Metrica

Trabzonspor'dan Fenerbahçe maçı öncesi hakem açıklaması

Trabzonspor'dan Fenerbahçe maçı öncesi hakem açıklaması

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Taner Saral, hafta sonu oynanacak Fenerbahçe maçı için, TFF'ye çağrıda bulundu. Saral, "Bu maçın sonucunu etkileyecek herhangi bir hakem kararı istemiyoruz. Hem ligde hem kupada kendi hedeflerine kilitlenmiş büyük Trabzonspor camiasının tek beklentisi adaletin dışına çıkılmamasıdır." dedi.

Spor

12.03.2024, 17:34

Trendyol Süper Lig'in 30. haftası Trabzonspor-Fenerbahçe maçına sahne olacak. Dev müsabaka önce Trabzonspor'dan hakem açıklaması geldi.

Son haftalardan yaşanan hakem hatalarının bu maçta tekrarlanmamasını isteyen bordo-mavili kulüp adil yönetim bekliyor.

Trabzonspor'dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Trabzonspor yıllardır hakemlerin verdiği yanlış ve kasıtlı kararlar yüzünden mağdur olmuş, şampiyonlukları çalınmıştır. Hakemleri baskı altına almayı adet edinerek şampiyonluğa ulaşanların, özellikle de bu sezon bir çok maçını ‘şapkadan çıkartılan tavşan’ ile kazananların, utanmadan Trabzonspor maçında ‘hakem hatası istemiyoruz’ çağrısı aslında ‘bizi kurtarın, bu yarışın içinde tutmaya devam edin’ çığlığıdır. Yani yeni bir tavşan beklentisidir. Türkiye Futbol Federasyonu Trabzon’a atanacak hakemlere ve VAR’da oturacak arkadaşlara, hiçbir şekilde baskıya boyun eğmek zorunda olmadıklarını hatırlatsınlar.

Japonya Grand Prix'sinde zafer Max Verstappen'in Japonya Grand Prix'sinde zafer Max Verstappen'in Haberi Görüntüle

''ADALETİN DIŞINA ÇIKILMASIN''

Onlar ligdeki bütün takımların maçlarını aynı özenle yönetmek ve özellikle bu sezon sıkça şahit olduğumuz ligin en tepesindeki iki takıma ayrıcalık tanıma refleksinden uzak durmak zorundadır. Bu maçın sonucunu etkileyecek herhangi bir hakem kararı istemiyoruz. Hem ligde hem kupada kendi hedeflerine kilitlenmiş büyük Trabzonspor camiasının tek beklentisi adaletin dışına çıkılmamasıdır.

Ve olaylı derbinin cezaları belli oldu! İşte TFF'nin açıklaması... Ve olaylı derbinin cezaları belli oldu! İşte TFF'nin açıklaması... Haberi Görüntüle

''TİYATRO BİZİM MAÇTA TEKRARLANMASIN''

Haftalardır şahit olduğumuz tiyatroların Trabzon’da tekrarlanmasının camiamızda yaratacağı tepkiyi düşünmek dahi istemiyoruz. Eğer yaşanır ise bu işe bulaşanların hakemlik kariyerlerinin ne şekilde sonlandığını bütün futbol kamuoyu bilmektedir”

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Spor


Loading