Yandex Metrica

Sitede Ara

Tokyo'dan madalya ile dönen Ferhat'a coşkulu karşılama

Tokyo'dan madalya ile dönen Ferhat'a coşkulu karşılama

2020 Tokyo Olimpiyatları'nda bronz madalya kazanan milli cimnastikçi Ferhat Arıcan ve takım arkadaşları İbrahim Çolak, Ahmet Önder, Adem Asil ve Nazlı Savranbaşı, yurda döndü. Milli cimnastikçiler, İzmir Adnan Menderes Havalimanında coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.

Spor

09.05.2024, 17:21

Japonya'da düzenlenen Tokyo Olimpiyları'nda paralel bar kategorisinde bronz madalya kazanarak tarih yazan milli cimnastikçi Ferhat Arıcan İzmir'de büyük bir coşkuyla karşılandı.

Saat 09.00'da Adnan Menderes Havalimanı'na inen Ferhat'ı karşılama töreninde Vali Yardımcısı Erhan Günay, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdür Murat Eskici, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, yöneticiler, sporcular ve taraftarlar hazır bulundu. Omuzlara alınan Ferhat Arıcan yaptığı konuşmada büyük bir gurur yaşadığını dile getirdi.FERHAT ARICAN: HEP BERABER BAŞARDIK

Türk spor tarihinde önemli bir başarı elde ettiğini belirten milli sporcu, "Gerçekten inanılmaz bir gurur yaşıyorum. Bu sadece cimnastikte değil Türk spor tarihinde bir başarı oldu. Bu başarı bir ekip işi, hep beraber başardık. Çok güzel başarılar elde ettik. Bu madalya inşallah geleceğin yeni nesillerine umut ışığı olacak. Daha da büyük başarılar kazanacağız. Bu olimpiyat madalyasıyla çığır açacağız. Bu mükemmel karşılama için herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.MEHMET SEPİL: SPOR TARİHİMİZ DEĞİŞTİ

Karşılama törenine katılan Göztepe Başkanı Mehmet Sepil ise "Bu olimpiyat bence amatör branşlarda tarihimizin değişeceği ilk olimpiyat oldu. Daha önce belli branşlarda başarı sağlıyorduk. Ancak bu olimpiyatlarda ilk defa cimnastikte önemli bir başarı elde ettik. Okçulukta da başarı sağladık. Bu sadece Ferhat'ın başarısı değil tüm ekibin başarısı. Tüm cimnastik ekibimiz İzmirli. Hepsi çok iyi yarıştı, finallere geldi. Ferhat gümüş madalyayı kıl payı farkla kaçırdı" değerlendirmesinde bulundu. 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading