Yandex Metrica

Sitede Ara

The Guardian dünyanın en yetenekli 60 futbolcusunu açıkladı! Listede 3 Türk var

The Guardian dünyanın en yetenekli 60 futbolcusunu açıkladı! Listede 3 Türk var

Son dakika haberleri... Her yıl geleneksel olarak The Guardian tarafından yayınlanan, 'dünyanın en iyi 60 genç yeteneğini' listesinde 3 Türk futbolcu yer aldı.

Spor

23.01.2024, 19:52

İngilizlerin ünlü yayın organı The Guardian 2005 doğumlu dünyanın gelecek vadeden 60 futbolcusunu belirledi.

Listede Galatasaray'dan Beknaz Almazbekov ve Fenerbahçe'den Arda Güler'in yanı sıra Juventus'un Türk yıldızı Kenan Yıldız da yer aldı.

Listede Barcelona, Bayern Munih, Sporting, Ajax, Milan, Borussia Dortmund, Benfica, Real Madrid ve Juventus'tan genç oyuncular yer alırkan Türkiye'den bu listeye Galatasaraylı Beknaz Almazbekov ve Fenerbahçeli Arda Güler dahil edildi.

Listede oyuncular için ayrıca futbol yazarlarından görüşler alındı. İngiltere'de yaşayan spor yazarı Emre Sarıgül Arda Güler için "Fenerbahçe ve Türk Milli Takımı'nın gelecekteki 10 numarası. Kısa süre içinde büyük bir transfer yapmaya hazırlanıyor" ifadelerini kullandı.

17 yaşındaki Beknaz ile ilgili görüşlerine başvurulan İngiliz spor yazarı John Duerden "Galatasaray'da A Takım'a yükselen oyuncu sağ taraftan özellikle ölümcül vuruşlar yapıyor. Beknaz'ın gelişimi ülkesinin milli takımı tarafından da yakından takip ediliyor" görüşünü bildirdi.

Türk hakem EURO 2024'te düdük çalacak Türk hakem EURO 2024'te düdük çalacak Haberi Görüntüle

THE GUARDIAN'DA GEÇEN 60 GENÇ FUTBOLCU

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading