Yandex Metrica

TFF'den yabancı kuralı açıklaması! Kulüpler transfer yaparken daha dikkatli olacak!

TFF'den yabancı kuralı açıklaması! Kulüpler transfer yaparken daha dikkatli olacak!

Son dakika haberleri... Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig'de yeni sezonda uygulanacak yabancı oyuncu sınırı hakkında bilgilendirme yaptı.

Spor

23.01.2024, 19:30

Süper Lig'de merak edilen yabancı oyuncu sınırı hakkında son karar açıklandı.

Mehmet Büyükekşi başkanlığında toplanan TFF, yeni sezonda uygulanacak yabancı oyuncu sınırı hakkında bilgi verdi.

TFF'den yapılan açıklamaya göre Süper Lig kulüpleri en fazla 14 yabancı oyuncuyu A Takım'da bulundurabilecek.

Galatasaray rotayı İngiltere'ye çevirdi: Transferde 2 isim var Galatasaray rotayı İngiltere'ye çevirdi: Transferde 2 isim var Haberi Görüntüle

TFF'DEN YABANCI SINIRI AÇIKLAMASI

Buna göre; Süper Lig kulüplerinin A Takım Listesinde bulunduracağı en fazla 14 yabancı kuralı devam edecek olup, transfer dönemi içerisinde yabancı oyuncu transferlerini daha rahat yapabilmeleri için imzalamış oldukları sözleşmeler tescil edilecektir. 

Transfer dönemi bitiminde ise A Takım Listesine yazılacak 14 yabancı futbolcu dışında kulübe tescili devam eden yabancı futbolcular, müsabakalarda oynayamayacağı gibi her bir futbolcu için kulüpler Federasyona 500.000 TL alt yapı fon bedeli ödeyecektir.

Söz konusu düzenleme ile TFF 1. Lig kulüpleri için de A Takım Listesinde 8 yabancı uyruklu oyuncu bulundurma kuralı devam edecek, ancak kulüpler transfer sürecinde yeni yabancı uyruklu transferlerini tescil ettirme imkanı bulacaktır.   

Transfer dönemi sonunda 1. Lig kulüplerinin sözleşmeli oyuncu sayısı 8'in üzerine çıktığı takdirde, A Takım Listesine alınmayan oyuncular müsabakalarda oynayamayacaktır.


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading