Yandex Metrica

Sitede Ara

TFF seçimleri öncesi son durum: TFF başkan adayları kimler? TFF seçimleri ne zaman yapılacak?

TFF seçimleri öncesi son durum: TFF başkan adayları kimler? TFF seçimleri ne zaman yapılacak?

Türkiye Futbol Federasyou, 18 Temmuz 2024 tarihinde Seçimli Genel Kurul yapma kararı aldı. Bu kararın ardından bazı Süper Lig ekipleri seçimin erkene alınması için imza topalamaya başladı. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ise seçim tarihini erkene alınması için açıklamalarda bulundu. Bu süreçte TFF başkanlık seçiminde adaylarda kendini gösteremeye başlarken mevcut başkan Mehmet Büyükekşi'nin ise tekrar aday olacak mı? sorusu gündemde yerini aldı. Peki, TFF Başkanlık seçimine kimler aday oldu? Servet Yardımcı, Mahmut Özgener ve Ahmet Nur Çebi, Erdal Alkış TFF başkan adayı oldu mu? İşte tüm detaylar ve kulis bilgileri...

Spor

21.05.2024, 22:09

TFF'de kritik günler yaşanırken, Türk futbolundaki gerilim artamaya devam ediyor.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Temmuz ayında Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminde 2 yılımızı geride bırakmış olacağız. Yönetim kurulumuzda aldığımız kararla 18 Temmuz'da yapacağımız mali genel kurulumuzu, seçimli genel kurul olarak yapmaya karar verdik." demişti.

Bu süreçte Türkiye Futbol Federasyonu, 18 Temmuz 2024 tarihinde Seçimli Genel Kurul yapma kararı aldı. Süper Lig'de mücadele eden bazı kulüpler ise seçim tarihinin öne çekilmesi için imza toplamaya başladı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ise dün yaptığı açıklamada, mevcut başkan Büyükekşi ile görüştüğünü ve seçimi erken bir tarihe alma talebinde bulunduğunu bildirdi.

Bunun üzerine dün yapılan Kulüpler Birliği toplantısından sonra yapılan açıklamada Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç, ortak bir kararla Süper Lig ve 1. Lig'deki takımların erken seçim talep ettiğini açıklamıştı.

Galatasaray yeni maestrosunu kendi yıldızlaştıracak Galatasaray yeni maestrosunu kendi yıldızlaştıracak Haberi Görüntüle

28 HAZİRAN'DA YAPILABİLİR

18 Temmuz'da yapılacak olan seçim en erken 28 Haziran tarihinde yapılabilir. 

Xavi, Barcolana bimecesini çözdü Xavi, Barcolana bimecesini çözdü Haberi Görüntüle

ERKEN SEÇİM İÇİN SON 50 İMZA KALDI

Büyükekşi ve ekibi, kulüplere bu istekleri konusunda henüz bir geri dönüş yapmadı. Ancak dün açıklamlarda bulunan Ali Koç, erken seçim için toplanan imzaların 100'e yaklaştığını ve imza atmayı tutarlı kılanlarla birlikte sayının 200'e kadar çıkacağını öne sürdü.

1.90'lık Viking imzaya hazır: Trabzonspor yeni Sörloth'unu buldu 1.90'lık Viking imzaya hazır: Trabzonspor yeni Sörloth'unu buldu Haberi Görüntüle

İLK ADAY BELLİ OLDU

TFF Başkanlığı için ilk belirlenen isim ise Servet Yardımcı oldu. Servet Yardımcı'nın TFF Yönetim Kurulu'nda 'Başkanvekili' olarak Cemil Kazancı'yı listesinde yer alabileceği ileri sürülürken ekibine Ahmet Ağoğlu ve Murat Sancak gibi isimleri dahil edecek. 

Abdullah Avcı finalin keyfinde: Benim için futbol şöleni Abdullah Avcı finalin keyfinde: Benim için futbol şöleni Haberi Görüntüle

SERVET YARDIMCI'DAN İLK AÇIKLAMA

''Türk futbolunun içinde bulunduğu türbülanstan çıkması için TFF Başkanlığı'na adayım.

Türk futbolunu UEFA/ FIFA'da belirlenen uluslararası kriterlere uyumlu ve uygun hale getirerek, futbol ailesi ve paydaşlarıyla birlikte katılımcı, paylaşımcı, şeffaf ve hesap verebilir şekilde yöneteceğiz.'' dedi.

Alex de Souza resmen Süper Lig'de Alex de Souza resmen Süper Lig'de Haberi Görüntüle

İKİNCİ ADAY ERDAL ALKIŞ OLDU

Bir dönem TFF Başkanlığı adaylığı ile ismini duyuran, futbol dünyasının tanınan simalarından Erdal Alkış, yeni dönem TFF Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Ne Galatasaray'a, ne Fenerbahçe'ye yar oldu! Jorginho imzayı attı Ne Galatasaray'a, ne Fenerbahçe'ye yar oldu! Jorginho imzayı attı Haberi Görüntüle

İLK AÇIKLAMA

Erdal Alkış, sosyal medya hesabından TFF Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Ancelotti'den dikkat çeken Arda Güler sözleri: Beni şaşırttı Ancelotti'den dikkat çeken Arda Güler sözleri: Beni şaşırttı Haberi Görüntüle

DİĞER ADAY MAHMUT ÖZGENER Mİ?

Eski TFF Başkanı olan Mahmur Özgener'in aday olması için bazı şartlarının olduğu iddia edildi. Alınan kulis bilgilerine göre Mahmut Özgener'in şartı Tek aday olmak, yarışa girmemek ve Yönetim Kurulunu kendisi kuracak. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Şampiyonluk boğazlarında kaldı! İnter'e el konuldu Şampiyonluk boğazlarında kaldı! İnter'e el konuldu Haberi Görüntüle

BÜYÜKEKŞİ YENİDEN ADAY OLACAK MI?

Alınan kulis bilgilerine göre mevcut Başkan Büyükekşi ve ekibi aday olmak çok istiyor fakat henüz resmi bir karar alınmış değil. Ancak dün gerçekleşen Kulüpler Birliği topantısından sonra Fenerbahçe ve Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç, Büyükekşi'nin ekibinin alt ligdeki takımları aradığını ve destek sözü verdiğini belirtti.

Galatasaray şampiyonluk mesaisinde! Galatasaray şampiyonluk mesaisinde! Haberi Görüntüle

AHMET NUR ÇEBİ ADAY MI?

Beşiktaş eski başkanı Ahmet Nur Çebi, gerekli imza toplandığında aday olabileceğini iletti. 

Alınan bir diğer kulis bilgisine göre, Büyükekşi'nin adaylığını açıklamasıyla beraber Ahmet Nur Çebi de aday olacağı iddia edildi.

 

 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Kübra Ak

TRHaber.com - Spor


Loading