Yandex Metrica

TFF, hakem toplantısının tamamını yayınladı! Soruşturma başlatıldı

TFF, hakem toplantısının tamamını yayınladı! Soruşturma başlatıldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 1 Mart 2024'te yapılan toplantıya dair görüntüler sızmasının ardından MHK Eğitim Toplantısı'nın tamamını resmi Youtube hesabından yayınladı.

Spor

08.04.2024, 00:07

TFF, 1 Mart 2024'te gerçekleştirilen ve Galatasaray - Antalyaspor maçına dair yorumların yapıldığı görüntülerin sızdırılmasının ardından MHK Eğitim Toplantısı'nın tamamını yayınladı.

Galatasaray sağ bek transferini noktalıyor: Bonservis bedeli Galatasaray sağ bek transferini noktalıyor: Bonservis bedeli Haberi Görüntüle

TFF'DEN AÇIKLAMA

TFF'den gündeme gelen sızdırma sonrası şu açıklama yapıldı;

"Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) düzenli olarak online yaptığı iç değerlendirme toplantılarından biri olan, 1 Mart 2024 Cuma tarihli toplantı rutin bir eğitim çalışmasıdır. Kamuoyuna kapalı ve kurum içi yapılan bu toplantının bazı bölümleri sorumsuz ve kötü niyetli kişilerce bağlamından koparılarak bazı sosyal medya mecralarında yayınlanmış ve kamuoyu yönlendirilmek istenmiştir.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; bu toplantılarda haftanın öne çıkan, kritik hakem kararları değerlendirilerek, kararlar üzerinde katılanların yorumları alınıp, emsal olayların tartışılması ile birlikte en uygun sonuca ulaşılması hedeflenmektedir. Kamuya kapalı ve kurum içi yapılan bu toplantıyı izinsiz yayınlamak hukuken suçtur. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır.

MHK olarak; Türk futbolunu hedef alan bu tür girişimlerle oluşturulmak istenen algı kirliliğini gidermek amacıyla, söz konusu online toplantının tamamını TFF YouTube kanalından izleyebilirsiniz."

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Buluthan AKAR

TRHaber.com - Spor


Loading