SON DAKİKA
TBF, CAS'a gidiyor! FIBA itirazı reddetmişti

TBF, CAS'a gidiyor! FIBA itirazı reddetmişti

Türkiye Basketbol Federasyonu, Gürcistan maçının süresine dair yapılan itirazın reddi sonrası CAS'a başvuruyor. Yapılan açıklamada, "Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; 'Türkiye – Gürcistan karşılaşmasının 4. çeyreğinde bir zaman hatası yapıldığını ancak bu zaman kaybının sonucu kesin olarak değiştireceğini tespit edemediği' için itirazı reddeden FIBA'nın bu kararını kabul etmiyoruz. Alınan karar ile ilgili tüm haklarımızı Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi CAS'ta arayacağız." denildi.

Spor

23.01.2024, 19:46

Türkiye Basketbol Federasyonu, Gürcistan maçının süresine dair yapılan itirazın reddi sonrası CAS'a başvurulacağını duyurdu.

TBF, Gürcistan maçının süresi için FIBA'ya yapılan itirazın reddi için CAS'a başvurulacağını açıkladı.

Başakşehir'e tanıdık sambacı! 1.5 yıllık sözleşme imzaladı Haberi Görüntüle

"FIBA'NIN BU KARARINI KABUL ETMİYORUZ"

TBF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi

"FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası A Grubu’nda A Erkek Milli Takımımız, 4 Eylül 2022 Pazar günü organizasyonun ev sahiplerinden Gürcistan ile karşı karşıya gelmiş; Tiflis Arena'da oynanan müsabaka esnasında ve karşılaşmanın ardından soyunma odasına giden koridorlarda büyük bir arbede yaşanmıştı.

Bu olayın yanı sıra Gürcistan'dan Duda Sanadze'nin müsabakanın bitime 4 dakika 48 saniye kala milli oyuncumuz Furkan Korkmaz'a yaptığı faulün ardından oyunun durmasına rağmen maç saati, 4 dakika 26 saniyeden devam etmişti. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; oluşan 22 saniyelik kayıp zaman için müsabaka sonunda yapmış olduğumuz kural hatası itirazının reddedilme kararını kınıyoruz.

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; ‘Türkiye – Gürcistan karşılaşmasının 4. çeyreğinde bir zaman hatası yapıldığını ancak bu zaman kaybının sonucu kesin olarak değiştireceğini tespit edemediği’ için itirazı reddeden FIBA’nın bu kararını kabul etmiyoruz. Alınan karar ile ilgili tüm haklarımızı Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi CAS’ta arayacağız.

Bizler ayrıca Milli Takımımızdaki sporcular ve teknik ekibimize güveniyor, Avrupa’da basketbolun yönetiminde söz sahibi olan FIBA’nın adil bir yönetim iklimi oluşturmadığı takdirde Avrupa basketbolunun bulunduğu noktadan daha da kötüye gideceğini düşünüyoruz.

Türkiye Basketbol Federasyonu"

Emirhan Delibaş kimdir? Emirhan Delibaş, Beşiktaş ile yollarını neden ayırdı,... Haberi Görüntüle

NE OLMUŞTU?

Milli Takımımız, Furkan Korkmaz ile Duda Sanadze'nin tartışma yaşadığı pozisyonda maç saati devam ettiği için maç sonucuna itiraz etti. Furkan Korkmaz ile Sanadze'nin diskalifiye edildiği pozisyonda maç saati 4.48 kala durdurulmadı. Oyuna 4.26 dakika kaladan devam edildi.

Maç sonrası Milli Takımımız, Furkan Korkmaz ile Duda Sanadze'nin diskalifiye edildiği pozisyonda maç saati durmadığı için sonuca resmen itiraz etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading