Yandex Metrica

Süper Lig'in efsane kalecisi vefat etti!

Süper Lig'in efsane kalecisi vefat etti!

Son dakika haberleri... Gençlerbirliği'nin unutulmaz futbolcularından olan Selçuklu Çakmaklı bu sabah hayata gözlerini yumdu.

Spor

27.01.2024, 02:30

Gençlerbirliği'nin eski kalecilerinden Selçuk Çakmaklı vefat etti.

Kelüpten yapılan açıklamada, "Efsane kalecilerinden “Köylü” Selçuk lakaplı Selçuk Çakmaklı’nın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet , kederli ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı dileriz." ifadeleri yer aldı.

Fenerbahçe için transfer iddiası: Bertuğ Yıldırım ile anlaşma yakın Fenerbahçe için transfer iddiası: Bertuğ Yıldırım ile anlaşma yakın Haberi Görüntüle

TFF'de adaylık başvuru süreci sona erdi: 3 isim listede TFF'de adaylık başvuru süreci sona erdi: 3 isim listede Haberi Görüntüle

GENÇLERBİRLİĞİ'NİN AÇIKLAMASI

Kulübümüzün efsane kalecilerinden “Köylü” Selçuk lakaplı Selçuk Çakmaklı’nın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Merhuma Allah’tan rahmet , kederli ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.

Selçuk Çakmaklı, kulüp tarihimizin en çok forma giyen kalecisi olarak 337 kere Gençlerbirliği formasını terletti. Çakmaklı yine bu istatistikle tarihimizde en çok forma giyen ikinci isim olma unvanına erişti.

1958 yılında bir lise öğrencisiyken Gençlerbirliği ile tanışan Çakmaklı, Gençlerbirliği’ne karşı göstermiş olduğu üstün performansla kulübümüze transfer olmuş ve kesintisiz olarak 16 yıl büyük bir başarıyla efsaneleşmişti. Maçlara çıktığı şapkasıyla hafızalarda yer eden Köylü Selçuk, Gençlerbirliği tarihindeki müstesna yerini her zaman koruyacaktır.

Böylesine efsane bir kaleciyi, örnek bir sporcuyu kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşıyoruz.

Merhumun cenazesi bugün Karşıyaka Mezarlığında öğle namazına müteakip ebediyete uğurlanacaktır.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading