Yandex Metrica

Sitede Ara

Süper Lig'de skandal vurgun! Başakşehirli oyuncunun transferindeki şok gerçek ortaya çıktı!

Süper Lig'de skandal vurgun! Başakşehirli oyuncunun transferindeki şok gerçek ortaya çıktı!

Son dakika haberleri... Yeni Malatyaspor'un Başakşehir'e sattığı Youssouf Ndayishimiye'den elde edilen transfer gelirinin Adil Gevrek'in şirketine yattığı öğrenildi.

Spor

23.01.2024, 22:14

Yeni Malatayspor'un eski başkanı Adil Gevrek'in adı skandal bir olayla anılıyor.

Yeni Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Ramazan Yeşilova, Gevrek dönemine ait bazı sözleşme ve belgeleri kamuoyuyla paylaştı.

Youssouf Ndayishimiye'nin Başakşehir'e transferinde bir sonraki satıştan alınması gereken yüzde 20'lik payın, 350 bin euro karşılığında Başakşehir'e verildiği ve bu paranın Gevrek'in iki şirketine aktarıldığı açıklandı.

Yeşilova, "Bizden önceki yönetim, Youssouf Ndayishimiye'nin 2 milyon 150 bin euroya Başakşehir'e satışını yapmıştı. Ayrıca yapılan sözleşmeye göre ikinci satışından kulübümüze yüzde 20'lik pay söz konusuydu. Bunu araştırdığımızda karşımıza çok garip olaylar çıktı. Bunun üzerine gideceğiz ve gereğini yapacağız." dedi.


Adil Gevrek yönetiminin, Yousouf Ndayishimiye'nin satışı halinde kulübün kasasına girecek olan yüzde 20'lik payın 20 Ocak 2022 tarihinde 350 bin euro karşılığında Başakşehir Kulübü'ne devredildiğini açıklayan Yeşilova yaşanan süreci şöyle anlattı:

Bunun acaba kulübün mali açıdan zor durumda kaldığı için mi yapıldığı düşünürken fakat yine mali tabloları araştırdığımızda buradan gelen 350 bin euronun sadece 50 bin eurosu Bifouma'nın alacağı için çek karşılığında ödemesi yapılmış. Onun dışında 300 bin euro Provix ve Silver şirketlerine gönderilmiştir. Bu şirketlerin bir tanesi güvenlik şirketi, diğeri de temizlik şirketidir. Bu şirketler Adil Gevrek şahsına aittir. Dolayısıyla bundan önce düşündüğümüz iyi niyetten maalesef yoksun şekilde artık bu olayı nasıl toparlarız, bunun hesabını nasıl sorarız? Bundan sonraki gündemimiz bu yönde olacaktır. Çünkü bunun içinde zerre kadar iyi niyet göremiyoruz. İyi niyetten yoksun şekilde ve olabildiğince art niyetle bu kulübe nasıl zarar vereceklerinin hesapları içine düşmüşler.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading