Yandex Metrica

Sitede Ara

Süper Lig ve 1. Lig'in yayın ihalesi iptal edildi!

Süper Lig ve 1. Lig'in yayın ihalesi iptal edildi!

TFF, Süper Lig ve 1. Lig'in yayıncı kuruluş ihalesini iptal etti. İptal kararına gerekçe olarak, TFF'nin ''rakam arttırın'' talebine iki firmanın da olumlu yanıt vermemesi sebep oldu. Federasyondan yapılan açıklamada, ''İhale için verilen teklif bedellerinin yetersiz bulunması dolayısıyla Yayın İhale Komisyonu'nca ihalenin iptali yönünde tavsiye kararı alınmıştır'' bilgisi kamuoyuna duyuruldu.

Spor

14.03.2024, 17:41

Süper Lig'in yayıncısı belirlemek amacıyla yapılan ihalede sıcak bir gelişme yaşandı. TFF, bir süredir görüşülen ve tekliflerin alındığı yayıncı kuruluş ihalesini iptal etme kararı alarak sonucu kamuoyu ile paylaştı.

Türkiye-Tayland voleybol maçı saat kaçta? Türkiye-Tayland voleybol maçı saat kaçta? Haberi Görüntüle

TARAFLAR TFF'NİN "RAKAM ARTTIRIN" TALEBİNE YANAŞMADI

Gerekçe olarak ihaleye katılan iki firmanın da TFF'nin "rakam arttırın" talebine yanaşmaması olarak gösterildi. Süreçle ilgili federasyondan yapılan açıklamada, "İhale için verilen teklif bedellerinin yetersiz bulunması dolayısıyla Yayın İhale Komisyonu'nca ihalenin iptali yönünde tavsiye kararı alınmıştır. Yayın İhale Komisyonu'nun gelen teklifleri yetersiz bulduğu gerekçesiyle aldığı ihalenin iptaline yönelik tavsiye kararı, TFF Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilmiş ve bu doğrultuda Yayın İhalesi iptal edilmiştir" şeklinde bilgilendirme yapıldı.

Türkler Dortmund'u resmen işgal etti! İşte maç öncesi o kareler... Türkler Dortmund'u resmen işgal etti! İşte maç öncesi o kareler... Haberi Görüntüle

TFF'DEN AÇIKLAMA GELDİ

İşte açıklamanın tamamı;

"İhale için verilen teklif bedellerinin yetersiz bulunması dolayısıyla Yayın İhale Komisyonu'nca ihalenin iptali yönünde tavsiye kararı alınmıştır.

Yayın İhale Komisyonu'nun gelen teklifleri yetersiz bulduğu gerekçesiyle aldığı ihalenin iptaline yönelik tavsiye kararı, TFF Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilmiş ve bu doğrultuda Yayın İhalesi iptal edilmiştir.

TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereği Yayın İhale Komisyonu'nun önerileri doğrultusunda belirlenen yayın ihalesi muhammen bedeli ve diğer kriterlerin sağlanması şartıyla, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının devrine ilişkin olarak tüm ilgililere 2 Mart 2024 Cumartesi günü saat 13.00'e kadar tekliflerini iletmeleri için süre verilmiştir.

Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının kapsamı ve sağlanması gereken asgari şartlar hakkında bilgi almak isteyenlerin en geç 01.03.2024 saat 17.00'ye kadar Türkiye Futbol Federasyonu ile iletişime geçmeleri kamuoyunun bilgilerine duyurulur."

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Spor


Loading