Yandex Metrica

Stefan Kuntz'un hedefi EURO 2024! ''Almanya'daki turnuvada bulunmak istiyorum''

Stefan Kuntz'un hedefi EURO 2024! ''Almanya'daki turnuvada bulunmak istiyorum''

Son dakika spor haberleri... A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, bir Alman olarak en büyük isteğinin, Almanya'da düzenlenecek UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası'nda (EURO 2024) Türk Milli Takımı'nın başında bulunmak olduğunu söyledi.

Spor

23.01.2024, 20:36

Stefan Kuntz, Türkiye'nin EURO 2024 Elemeleri'nde 25 Mart'ta deplasmanda Ermenistan ve 28 Mart'ta da Bursa'da Hırvatistan ile oynayacağı karşılaşmalar öncesi Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

EURO 2024'e katılacaklarına inandıklarını belirten Kuntz, "Kesinlikle seneye Almanya'daki turnuvaya katılmamızı bekleyebilirsiniz. Bir Alman olarak Türk Milli Takımı'yla Almanya'da bulunmak en çok istediğim şey. Göreve geldiğimizden bu yana takım halinde iyi adımlar attık, gelişiyoruz. Ancak önümüzde atacağımız daha çok adım var. Burada FIFA sıralamasında bizden üstün takımları yenmemiz gerektiğini de biliyoruz. Hırvatistan iki büyük turnuvada son 4'e kalan takımlardan biri. Takımımızda bulunan oyuncular kalite ve performans olarak Almanya'ya gidebilecek seviyede. Aynı zamanda alacağımız skorlarla deprem felaketi nedeniyle üzülen insanlarımızın yüzünü güldürebilirsek, bu da bizi mutlu edecektir." ifadelerini kullandı.

Sil baştan Fenerbahçe! Mourinho, 17 ismin biletini kesti Sil baştan Fenerbahçe! Mourinho, 17 ismin biletini kesti Haberi Görüntüle

SALİH VE MEHMET İÇİN BÜYÜK ÇABA SARF ETTİK

Stefan Kuntz, kadroya ilk kez davet edilen Schalke 04 oyuncusu Mehmet Can Aydın ay-yıldızlı ekibi seçimesiyle ilgili, "Mehmet Can ve Salih Özcan'ın yanına Ferdi'yi (Kadıoğlu) de ekleyebiliriz. A Milli Takım'ı seçmeleri için büyük çaba sarf ettik. Yönetimimizle konuştuğumuzda, ileriye dönük neleri daha iyi yapabileceğmizi görüştüğümüzde, bu konu önemli bir sıradaydı. Hamit (Altıntop) Bey de önceki zamanlarından çok iyi bilir. Federasyonun Avrupa büroları vardı. Biz de bu konu hakkında istişare ediyoruz. Hamit Bey'in ve benim çevrem olsun, federasyonun içinde farklı çevrelere uzanabilecek insanların yardımıyla bu tarz oyuncuları biraz daha rahat ve hızlı ikna edebiliyoruz. Böylece ileriye dönük oyuncuları keşfetmeye çalışacağız." açıklamasında bulundu.

Mehmet Can'ın ekibe alışması için süre gerektiğinin altını çizen Kuntz, "Mehmet Can bugüne kadar hiç Türk Milli Takımı düzeyinde oynamadı. Kampa dahil etmemizin nedenlerinden biri, bu aile ortamına biraz daha katkı sağlayabilmesi. Almanya 20 Yaş Altı Milli Takımı'nı seçip, kamplarına katılabilirdi ama onun çok net bir duruşu vardı. Bu da bizi sevindiriyor. Bu ayarda, kadromuza katabileceğimiz 17-18-19 yaşlarında çok yetenekli oyuncu var. Bunların üzerinde de çalışacağız. Üzerinde durabileceğimiz üç konu var. Birincisi; bu oyuncular milli takımda süreklilik görüyorlar. Burada bir oluşum bulunduğunu, teknik ekibe zaman verildiğini görüyorlar. Bu durum oyuncuları ikna ediyor. Almanya'da oynayanlar için bir faktör de gelecek kupanın Almanya'da olması. En önemlisi de tabii ki A Milli Takım." ifadelerine yer verdi.

Kuntz, sakatlığı nedeniyle aday kadrodan çıkartılan Tayyip Talha Sanuç'un yerine başka bir ismin davet edilmeyeceğini dile getirdi

Galatasaray'dan transfer hamlesi! 2 imza geliyor Galatasaray'dan transfer hamlesi! 2 imza geliyor Haberi Görüntüle

''SALİH UÇAN İLE KONUŞTUK''

Stefan Kuntz, Salih Uçan'ın kadroda olmamasıyla ilgili bir soruya, "Medyaya düşen ve olumlu olmayan açıklamaları vardı. Salih burada bir adım attı, beni aradı ve konuştuk. İki tarafın bakış açısını, bu konuyla ilgili olayı görüştük. Görüşmede, yaşanan bu durumdan dolayı özür diledi. Yaptığı çok doğruydu. İki kişi arasında anlaşmazlık varsa, bu iki kişi tarafından bertaraf edilmeli. Beni aradı ve bu konuyu bertaraf ettik. Konu böylelikle benim için kapandı. Bundan sonra performans odaklı değerlendirmesi yapılacak." yanıtını verdi.

Kuntz, Ermenistan ile Hırvatistan'ın güç anlamında farklı seviyede takımlar olduğunu ve buna göre hazırlık yaptıklarını aktararak, "Son zamanlarda birçok oyuncuyla birebir görüştüm. Birçok konuya değindik. Bu görüşmeleri şöyle bir avantaja dönüştürmeye çalışıyoruz. Bu iki maçın arasındaki farklılığı onlara yansıtmaya çalışıyoruz. Burada yapmamız gereken temel yapılanma sağlam olmalı. Bu ne kadar sağlam olursa, farklı rakiplere karşı hazırlık da iyi olur. Bu dönemde öğrendiğim farklı konular da vardı. Ermenistan'la olan ülkeler arası konular... Yaşamış olduğumuz üzüntülü deprem olaylarının oyuncular üzerinde nasıl etki yaptığıyla ilgili ve kampın ortasında Ramazan ayına girilecek olması. Bu konularda da bilgiler topladım." diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading