UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup altıncı ve son maçında yarın Faroe Adaları'na konuk olacak A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Stefan Kuntz, basın toplantısında milli futbolcu İrfan Can Kahveci ile birlikte açıklamalarda bulundu.
![Barış Alper Yılmaz'a dev talip! Rekor bonservis bedeli](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/baris3583632658.webp)
“YARIN İYİ BİR OYUN ÇIKARTARAK GALİBİYET ALMAK İSTİYORUZ”
Kuntz, grup maçlarını Faroe Adaları galibiyetiyle tamamlamak istediklerini belirterek, "Burada Faroe Adaları Teknik Direktörü bizim takımımızdaki gelişmelerden çok iyi haberdar olmuş. Savunma oyucularımızla ilgili yaşadığımız problemini biliyor. Bununla ilgili değerlendirmesini yapmıştır. İdmanda Ozan'ın bizimle olup olamayacağını göreceğiz. Aramızda yeni oyuncularımız var. Cenk geldi, Cenk daha önce bizimle olmuştu. Ravil bizim için yeni, Ümit Milli Takım'da oynadığı için nasıl oynadığımızı biliyor. Ben oyuncularıma güveniyorum. Haziran ayındaki maçlarla kıyasladığımızda sakat oyuncuların sayısı 11'e yaklaştı. Yarın için bunun bize etkisi olmayacağını düşünüyorum. Yarın iyi bir oyun çıkartarak galibiyet almak istiyoruz." ifadelerini kullandı.
![CANLI TFF'nin yeni başkanı belli oldu! Başkan adayları kaç oy aldı?](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/haci-eksi.webp)
"YÜZÜMÜZE YUMRUĞU YEDİK, NAKAVT OLMADIK"
Kuntz, "Lüksemburg maçıyla ilgili verdiğiniz kararlarda keşkeleriniz var mı?" sorusuna ise, "Birkaç gün geriye gidiyorsunuz, daha geriye giderseniz daha olumlu şeyler göreceksiniz. Anlık karar veriyoruz, vermiş olduğumuz kararlarda en iyisini verdiğimizi düşünüyoruz. Aynaya bakıyoruz, daha iyisi mümkün değildi diyoruz. Maçtan sonra da söylediğim gibi bu aldığımız skora boks maçı benzetmesi yaparsak yüzümüze yumruğu yedik, nakavt olmadık. Oyuncularımızla bugün bir kez daha analiz yaptık onlara gösterdik, üç noktada mükemmel olmadığımızı söyledik. Bu noktada artık Lüksemburg maçını kapatıp önümüzdeki karşılaşmaya odaklanmaya çalışıyoruz." yanıtını verdi.
![Galatasaray, Doue transferini bitirdi! İmza için İstanbul'a geliyor](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/doue1.webp)
“SİZ TÜRK MEDYASINI TANIMIYORSUNUZ”
Stefan Kuntz, Faroe Adalı bir gazetecinin, "Türkiye, daha önce burada oynadığı maçta Faroe Adaları ile berabere kaldı. Bu sefer de böyle bir ikram olur mu?" sorusuna, "Siz Türk medyasını tanımıyorsunuz herhalde." yanıtını verdi.
Toplantının son bölümünde Stefan Kuntz, Faroe Adaları'nda bugün denize giren bir kişiyi gördüğünü ve çok şaşırdığını söyledi. Faroe Adaları medya sorumlusu da bunun üzerine Kuntz'a, "Bizim için bu çok şaşırtıcı bir şey değil. Milli takımdaki tüm oyuncular bugün yüzdü." sözlerini kullandı.