Yandex Metrica

Son dakika: Rıza Çalımbay gidiyor! Yerine Galatasaray'ın eski hocası geliyor

Son dakika: Rıza Çalımbay gidiyor! Yerine Galatasaray'ın eski hocası geliyor

Son dakika haberleri... Süper Lig ekibi Sİvasspor'da Rıza Çalımbay dönemi sona eriyor. Tecrübeli hoca sezon sonunda takımdan ayrılacağını duyurdu. Yiğidolar gözünü Galatasaray'ın eski teknik direktörüne çevirdi.

Spor

23.01.2024, 22:13

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay sözleşmesinin son senesinde ayrılacağını belirtti.

Yaklaşık 4 senedir görevde olduğunu hatırlatan Çalımbay, "Hiç kimse Sivasspor'u benim kadar düşünemez. Bu yıl, son senem zaten. 4 yıldan sonra buradan ayrılmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Geçen sezon Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşatarak tarihi bir başarı yaşatan tecrübeli hoca, 1 sene daha takımda kalmaya karar vermişti.

Sivas'ın kendi memleketi olduğunu aktaran 59 yaşındaki antrenör, "Bu ayrılık öyle tamamen değil. Herkes buradan gidebilir biz gidemeyiz. Herkes eleştiri alabilir, eleştirisini aldıktan sonra buradan ayrılabilir ama biz ayrılamayız. Biz buranın insanıyız, burası benim memleketim. Buraya her zaman geleceğim" dedi.

Taraftara da değinen Rıza Çalımbay, "Geçen sezon Türkiye Kupası'nı aldıysak en büyük etkenlerden biri taraftardır. Taraftardan tek isteğimiz manevi destek, başka bir şey yok. Eğer sıkıntılı bir zamandaysak destek almamız gerekiyor. Taraftar bize destek versin ki çok güzel şeyler yapalım" değerlendirmesinde bulundu.

Trabzonspor'dan acı haber! Futbolcu hayatını kaybetti... Trabzonspor'dan acı haber! Futbolcu hayatını kaybetti... Haberi Görüntüle

DOMENEC TORRENT SİVASSPOR İLE GÖRÜŞECEK İDDİASI

Öte yandan Sivasspor'da görüşülecek ilk hocanın geçen sezon Galatasaray'ı çalıştıran Domenec Torrent olduğu iddia edildi.

Galatasaray'da kısa bir dönem görev alan İspanyol hoca, beklentilerin uzağında kalmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading