Şampiyonlar Ligi yarı final ilk maçında PSG'yi ağırlayan Borussia Dortmund, maçı 1-0 kazanarak ikinci maç için avantaj elde etti.
Maçtaki tek gol 36. dakikada Niclas Füllkrug'dan geldi.
![Rizespor'dan Inter'e uzanan ilginç hikaye: İmza atıp kaçmıştı! İtalyan devi transferi duyurdu](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/termiinter.webp)
TEMPO HİÇ DÜŞMEDİ
Borussia Dortmund, Fransa şampiyonu PSG'yi Signal Iduna Park'ta konuk etti. Maçın 36. dakikasında Niclas Füllkrug, Borussia Dortmund'u 1-0 öne geçirdi ve ilk yarı bu skorla bitti. İkinci yarıda daha etkili bir oyun ortaya koyan PSG, girdiği gol pozisyonlarını değerlendiremedi ve maç 1-0 Borussia Dortmund'un üstünlüğüyle sona erdi.
Rövanş maçı 7 Mayıs'ta paris'te oynanacak. Yarı finalin diğer maçında ise dün Bayern Münih ile Real Madrid 2-2 berabere kalmıştı.
PSG'yi 1-0 mağlup ederek Şampiyonlar Ligi finaline göz kırpan Borussia Dortmund'da yardımcı antrenörlük görevini eski milli futbolcu Nuri Şahin yürütüyor.
Yorum Yaz